Польща вже раніше закликала ЄС продовжити заборону на імпорт українського зерна для захисту внутрішнього ринку. На випадок відмови ЄС від такого кроку Польща була готова вводити ембарго в односторонньому порядку.

Цікаво На шляху до мети: які риси та навички повинен мати успішний підприємець

Лідери ЄС наголошували на необхідності допомогти Україні, яка захищає свій суверенітет від російських окупантів, але цей аргумент для деяких країн виявився непереконливим, коли мова йде про власні інтереси.

Єврокомісія отримала пропозицію про продовження ембарго на українське зерно

Очільник офісу єврокомісара з питань торгівлі Валдіса Домбровскіса Міхаель Гегер вніс до Єврокомісії пропозицію продовжити заборону обмежень на українське зерно. Наразі невідомо, про який саме період йдеться – до кінця року чи на інший термін.

Документ грунтується на аналізі ринкової ситуації. Зокрема, йдеться про низькі ціни, неможливість зберігати зерно у сусідніх з Україною країнах, а також зростання рівня експорту з України до інших країн Європейського Союзу.

Тепер своє рішення повинна ухвалити президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Як повідомляють журналісти, подання документа до Єврокомісії може бути сигналом, що обмеження можуть продовжити.