Новий "жест доброї волі”: 2 версії, чому насправді Росія продовжила зернову угоду
Росія вирішила погодитися продовжити зернову угоду ще на 2 місяці. При цьому у Кремлі це рішення назвали, як "жест доброї волі".
У стрімі 24 Каналу журналіст-міжнародник Олексій Бурлаков розповів, що у нього є 2 версії, чому погодилася Росія.
Важливо 4,5 мільярда євро для України і фонд для відбудови: про що домовились міністри у Раді ЄС
За його словами, перша версія про те, що вони не хочуть бути винними у продуктовій кризі світу. Лавров навіть сам сказав, що біду з їжею придумав Захід й тепер звинувачує Росію. Саме тому вони не хочуть вдруге себе такими виставляти.
Дивіться повне відео на ютубі 24 каналу:
Друга версія
Олексій Бурлаков зазначив, що є й інша версія, яка доволі правдоподібна. Кілька днів тому корабель із зібраною російською зброєю пройшов Босфором та Дарданеллами – протоки, якими не мають проходити військові кораблі. Це прописано в статуті Конвенції Монтре, яку підписала Туреччина. Вони просто закривають прохід для військових кораблів.
Журналіст додав, що потім Туреччина пояснила нібито корабель виглядав, як цивільний, тому його пропустили. Бурлаков припустив, можливо, це був якийсь розмін: "ви нічого не блокуєте далі, а ми вам один корабель пропустимо".
Тоді це той "жест доброї волі" – їм дуже необхідна була якась зброя й вони пішли навіть на таке,
– розповів Олексій Бурлаков.
"З іншого боку навряд чи росіяни щось сильно контролюють. Хіба могли б обстрілювати кораблі із зерном, але це було б видно", – додав журналіст.
Крім того, він нагадав, що кілька днів тому у росіян була розмова з американцями по добривам в Сирії. Перша зернова угода була саме на такому розміні: "ми будемо подавати добрива й не будемо перешкоджати зерну".
Останні новини щодо зернової угоди
- Російське МЗС повідомило, що зернову угоду продовжено на колишніх умовах. Найімовірніше, консультації все ще тривають. Наразі українська сторона не коментувала, чи дійсно "зернову угоду" продовжено.
- 13 березня в Женеві пройшли переговори Росії та ООН щодо продовження зернової угоди.
- Пізніше заступник глави МЗС Росії Сергій Вершинін заявив, що його країна готова продовжити зернову угоду, але лише на 60 днів.