В Ростов за свій рахунок: жителі ОРДЛО голосуватимуть за поправки до конституції РФ
16 червня 2020,
15:23
Читать новость на русском
Мешканцям окупованого Донбасу, які отримали від Росії незаконні паспорти, дозволили голосувати за поправки до Конституції Росії. Щоправда їм доведеться для цього їхати в Ростовську область за свій рахунок.
Інформацію про дозвіл мешканцям окупованих районів Донбасу голосувати за російську конституцію оприлюднило видання "Остров" із посиланням на так звану ЦВК бойовиків.
Актуально Референдуму таки бути: у Росії готуються обнулити президентські терміни Путіна
Кому Росія дозволила голосувати
- Жителям ОРДЛО, які отримали громадянство Російської Федерації, в період з 25 червня по 1 липня 2020 року.
- Бажаючі проголосувати за поправки до Конституції держави-агресора повинні самостійно добиратися до місця голосування.
- "Новоспечених росіян" з окупованого Донбасу обслуговуватимуть 12 виборчих дільниць на території Ростовської області РФ.
Що відомо про голосування за поправки до конституції РФ?
В Росії та анексованому Криму з 25 червня по 1 липня відбудеться голосування за поправки до конституції Росії.
Одна з них стосується так званого обнулення президентських термінів, що дозволить Володимиру Путіну брати участь у виборах ще два рази і теоретично залишатися при владі до 2036 року.
Російські паспорти на окупованому Донбасі: що треба знати
- У квітні 2019 року президент РФ Володимир Путін ухвалив указ про спрощення видачі російських паспортів мешканцям окупованого Донбасу. Наступного місяця Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського паспорта для українців з окупованого Криму.
- Україна та міжнародна спільнота не визнає таких російських паспортів. РНБО має списки всіх українських громадян, які отримали незаконні російські паспорти.
- До слова, в Україні в жовтні 2020 року відбудуться місцеві вибори, а питання щодо окупованих територій досі відкрите. Водночас за будь-яких обставин громадяни з російськими паспортами балотуватися не зможуть.
Зверніть увагу! На окупованих територіях триває масова паспортизація українців, які отримують російські документи. Однак відповідно до Конституції, вони продовжують залишатися громадянами України.