"Життя та майже смерть російського розвідника": британець видав книгу зізнань Сергія Скрипаля

4 жовтня 2018, 19:12
Читать новость на русском

Британський журналіст Марк Урбан не один день провів у будинку колишнього російського спецагента Сергія Скрипаля. Все – заради книги "Файли Скрипаля. Життя і майже смерть російського розвідника". 4 жовтня вона з'явилася на полицях книжкових магазинів Британії та США.

Сергій Скрипаль працював на розвідку декількох країн, та досі залишається російським націоналістом, дивиться цілими днями пропагандистське телебачення. І найдивніше – все ще не вірить, що його намагались отруїти російські спецслужби.

Читайте також: "Пісня про Солсберецький шпиль": у мережі набуває популярності відео про Боширова та Петрова

Всі факти життя й діяльності Сергія Скрипаля зібрав у своїй книзі британський журналіст Марк Урбан, що вже у четвер, 4 жовтня з'явилася на полицях Великої Британії та США.

Так зображає кремлівських шпигунів російське кіно. В житті ж усе по-іншому. І всі таємниці за кілька годин не розкриєш.

Минулого літа я приїхав у Солсбері й поспілкувався з Сергієм Скрипалем під час своєї відпустки. Я тоді збирав матеріал для своєї книги. Відверто кажучи, він одразу ж показав себе як чоловік, який хизується своїми життєвими досягненнями. Він невпинно говорив про себе. І здається, не хвилювався про свою безпеку,
– розповів автор криги Марк Урбан.

На початку 90-х російський спецагент уже працював і на британську розвідку Мі-6. А секретні дані періодично передавав їм з Росії через дружину. Наприклад, у вигляді записок невидимими чорнилами на шпальтах книг.

За 10 років роботи на британську розвідку Скрипаль заробив лише 90 тисяч доларів. Хоч і зливав багато і багатьом. Він передав британцям навіть телефонні номери всіх співпрацівників російського ГРУ.


Сергій Скрипаль з донькою

Втім теперішній Сергій Скрипаль зовсім не схожий на спецагента з кіно. Останніми роками він жив у затишному будинку в Солсбері у Британії. Не дуже ховався від спецслужб. І цілий день дивився російський пропагандистський канал. І навіть зараз після отруєння він усе ще не вірить, що замовили його – у Кремлі, хоча "кремлівського вождя" таки боїться.

Читайте також: Путін назвав Скрипаля покидьком та зрадником батьківщини

Росіяни впіймали Скрипаля у 2004-му. Тоді він вів уже не подвійну, і навіть не потрійну гру. А працював одразу на чотири країни – ще й на Естонію, Чехію та Іспанію.

Урбан стверджує, що Скрипаль контактував зі Службою безпеки України і міг консультувати про те, як діє російська розвідка на Донбасі. Хоч до самої України Скрипаль ставиться як більшість зомбованих кремлівською пропагандою росіян.

Думки Сергія Скрипаля про Україну (згідно з книгою Марка Урбана):

1. Вважає українців "вівцями, яким потрібен хороший пастух"

2. Підтримує незаконну окупацію Криму

3. Не вірить, що російська війська перебувають на сході України

Вісім років тому Москва помилувала Скрипаля. І він забрався з Росії. Зараз навіть не дзвонить матері туди. Боїться, що його прослуховують. Надто багато таємниць він наговорив про корупцію у вищих колах Росії. І надто часто його колег, які також забагато знали, знаходили мертвими.