Про це очільник Кремля сказав на пленарному засіданні Російського енергетичного тижня, повідомляє російська служба BBC.

Читайте також: "Не хочемо у цьому брати участь": У Кремлі зробили різку заяву про отруєння Скрипалів

Путін запевнив, що читає ЗМІ і що цей шпигунський черговий скандал роздувається штучно.

Ваші колеги проштовхують думку, що пан Скрипаль мало не правозахисник якийсь. Він просто шпигун – зрадник батьківщини. Розумієте, є таке поняття – зрадник батьківщини,
– заявив Путін.

Він назвав Скрипаля "просто покидьком", зазначивши, що чим швидше закінчиться інформаційна кампанія навколо нього, то краще.

Нагадаємо, колишній співробітник ГРУ Сергій Скрипаль підтримує політику Кремля щодо України та навіть не одразу повірив, що його отруїла Росія.

Хто такий Сергій Скрипаль?Він служив у ГРУ, але в 1999 році пішов у відставку, маючи звання полковника. До 2003 року працював в управлінні справами МЗС Росії. У грудні 2004 року ФСБ заарештувала його та звинуватила у зраді та співпраці з англійською розвідкою. Спецслужби стверджують, що його завербували ще в 1995 році. Скрипаль визнав себе винним і в 2006 році отримав 13 років в'язниці. Як пишуть ЗМІ, він був агентом розвідки, що працюють під прикриттям в Європі, зокрема "працював" у британській службі MI-6.

За інформацію, яку він постачав з 1990-х років, Скрипаль отримав 100 тисяч доларів. У 2010 році тодішній президент Росії Медведєв помилував Скрипаля, який на той час відсидів 5,5 років. Після цього його та ще трьох громадян Росії, засуджених за шпигунство на користь США і Великобританії, обміняли на десятьох агентів російських спецслужб, яких було затримано в США в червні 2010 року, в тому числі Анну Чапман.