Про це повідомляє Focus із посиланням на високопоставлене джерело у контррозвідці НАТО.

Читайте також: Отруєння Скрипаля: у Путіна недолуго відреагували на викриття ГРУшника Чепіги

Про це повідомляє Focus із посиланням на високопоставлене джерело у контррозвідці НАТО.

Так. Сергія Скрипаля затримали в Росії в 2004 році за роботу на британську розвідку MI6. У 2010 році екс-розвідника звільнили за обміном агентами. Згодом він переїхав у Солсбері, де його разом з донькою намагалися отруїти нервовим агентом "Новічок" навесні цього року.

Видання повідомляє, що у 2012 році Скрипаль у супроводі представників MI6 їздив до Праги. Там Скрипаль доповідав місцевим спецслужбам про роботу російської шпигунської мережі.

За даними видання, влітку 2016 року Скрипаль співрпацював з естонською розвідкою. Тоді даних, якими він володів, було достатньо для викриття трьох російських розвідників, які працювали в Талліні. Також Скрипаль працював на іспанську розвідку. Їм розвідник надавав інформацію щодо діяльності російської мафії в Іспанії.

Нагадаємо, 5 вересня британська поліція оприлюднила нові резонансні деталі у справі про розслідування отруєння у Солсбері колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії. Зокрема, британська прем’єрка Тереза Мей заявила, що підозрювані у виконанні отруєння Скрипалів Олександр Петров та Руслан Боширов є офіцерами ГРУ Росії.

Вже 12 вересня Путін особисто заявив, що у Росії знайшли підозрюваних у замаху на Скрипалів, а 13 вересня пропагандисти RT опублікували інтерв’ю з людьми, які називають себе Бошировим і Петровим.

Згодом, Bellingcat і The Insider з’ясували, що підозрювані в отруєнні у британському Солсбері екс-агента Сергія Скрипаля та його доньки Юлії – Олександр Петров і Руслан Боширов – справді є працівниками російських спецслужб.

26 вересня видання опублікували чергову частину розслідування, у якій заявили про розкриття справжньої особистості Боширова.

Що таке MI6?Це таємна англійська шпигунська організація, що працює на британський уряд. У ЗМІ цю організацію часто називають MI6 (особливо під час Другої світової війни). Поряд з внутрішньою службою безпеки Security Service (MI5), GCHQ та Defence Intelligence, SIS працює під формальним керівництвом Joint Intelligence Committee. Саме існування MI6 офіційно було визнано лише 1994 року.