Про це повідомило видання The Insider та група розслідувачів Bellingcat.
Читайте також: Оточення Путіна не пробачить йому санкції: Яковина розповів про серйозну кризу в Росії
Зазначається, що журналісти шукали "Боширова" серед випускників військових училищ, де готують співробітників військової розвідки, які займаються проведенням спецоперацій за кордоном, і де інтенсивно навчають іноземних мов. Переглядаючи фото випускників 2001-2003 років журналісти знайшли на фотографії курсантів Далекосхідного вищого загальновійськового командного училища (ДВОКУ) людину, схожу на "Боширова".
Фото "Боширова" зроблене у Чечні
У списку випускників на сайті ДВОКУ розслідувачі знайшли Анатолія Чепигу, який за віком міг бути "Бошировим" і служив у Чечні, судячи з інформації у відкритих джерелах. В одній з баз даних вони виявили, що у 2003-2005 роках Чепига проживав в Хабаровську за адресою, що збігається з адресою військової частини, відповідної 14 бригади спецпідрозділу ГРУ.
Фото Чепиги Анатолія Володимировича знайдене розслідувачами у системі "Російський паспорт"
Нагадаємо, 5 вересня британська поліція оприлюднила нові резонансні деталі у справі про розслідування отруєння у Солсбері колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії. Зокрема, британська прем’єрка Тереза Мей заявила, що підозрювані у виконанні отруєння Скрипалів Олександр Петров та Руслан Боширов є офіцерами ГРУ Росії.
Вже 12-го числа Путін особисто заявив, що у Росії знайшли підозрюваних у замаху на Скрипалів, а 13 вересня пропагандисти RT опублікували інтерв’ю з людьми, які називають себе Бошировим і Петровим.
Згодом, Bellingcat і The Insider з’ясували, що підозрювані в отруєнні у британському Солсбері екс-агента Сергія Скрипаля та його доньки Юлії – Олександр Петров і Руслан Боширов – справді є працівниками російських спецслужб.
Хто такий Чепига Анатолій Володимирович?Народився 5 квітня 1979 року. Він закінчив ДВОКУ з відзнакою і потім служив у 14-й бригаді спецпідрозділу ГРУ, у підрозділі, який брав участь у другій чеченській війні.
У грудні 2014 року президент Володимир Путін надав Чепизі звання "Героя Росії" за виконання миротворчої місії. Insider передбачає, що під миротворчою місією мається на увазі операція в Україні, оскільки підрозділ Чепиги в кінці 2014 року було помічено біля кордону з Україною.
Ім'я Чепиги вибито в списку імен біля пам'ятника маршалу Рокоссовскому в ДВОКУ.
Документи на ім'я Боширова він отримав в Москві, де він закінчив Академію ГУ ВС Росії, пише Insider.