УКР РУС
4 вересня 2020, 13:37
4

Правоохоронці нарешті почали реагувати, – Бутусов про допит через "білоруських" вагнерівців

Журналіста Юрія Бутусова викликали на допит у справі про спецоперацію по затриманню 28 вагнерівців, яку нібито зірвав Офіс Президента. Він напередодні оприлюднив інформацію про те, що затримання бойовиків так званої групи Вагнера у Мінську було пов'язане зі спецоперацією українських спецслужб.

Як свідок Юрій Бутусов повинен 9 вересня з'явитися в Офіс генерального прокурора України. Це перший раз, коли його викликають у справі в Генпрокуратуру. Про це сам журналіст розповів в ефірі 24 каналу.

Цікаво Вагнерівець заявив, що бачився перед виїздом у Росію із сином Лукашенка: про що говорили

Він зазначив, що витік інформації відбувся саме щодо цієї справи і його треба розслідувати офіційно. І додав, що сприймає виклик на допит, як підтвердження факту, що спецоперація таки була.

Навіщо тоді викликати мене на допит, якщо жодної нової інформації немає. Якщо є підстави для перевірки – значить є що перевіряти саме на підставі цієї конкретної справи,
– вважає Бутусов.

Він сказав, що не знає, що саме буде на допиті, але хоче розповісти про розголошення таємної інформації.

Хто міг бути джерелом витоку інформації з ОП?

За його даними, як тільки для доповіді до президента на нараду зайшли начальник Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба, а також перший заступник голови Служби безпеки України Баранецький, тоді голова ОП Андрій Єрмак заявив, що операцію проводити не треба.

Його підтримав начальник комітету з розвідки й сам президент. Ті люди, які заяви та підтримали рішення про перенесення операції і які ймовірно причетні до витоку інформації мають бути допитані. Всі підстави для таких підозр є,
– сказав Бутусов.

Він наголосив, що управління розвідки проводила операцію з самого початку. А СБУ мала провести затримання терористів. витік міг статися від СБУ на розвідки.

Бутусов додав, що це перша дія, "яка показує, що "правоохоронні органи нарешті почали реагувати на інформацію у ЗМІ".

Дивіться повністю відео розмови 24 каналу з Юрієм Бутусовим:

"Крок вперед"

Бутусов вважає виклик на допит "величезним кроком уперед". Мовляв, цієї справи "офіційно не існує", а влада спершу й зовсім заперечувала, що затримання бойовиків було українською спецоперацією.

Я повідомлю всю відому мені інформацію по справі, свої підозри й доводи щодо тих, хто саме в кабінеті президента дав наказ про скасування захоплення бойовиків,
– заявив журналіст.

Він також знову наполіг, що тут мовиться про державну зраду когось з Офісу президента. Мовляв, коли політики дізналися про спецоперацію СБУ й спецслужб США, то вирішили "не псувати відносин з Росією".

"Ця кримінальна справа отримає свою правову оцінку так, як колись отримає свою правову оцінку справа про Іловайськ. Таємні переговори з Росією і поступки їй під час війни – за таке треба нести відповідальність", – наголосив Юрій Бутусов.

До слова, повістку редактору видання "Цензор.НЕТ" прокурор Генеральної прокуратури надіслав у вигляді смс-повідомлення на мобільний телефон.

Коротко вагнерівців у Білорусі й до чого тут Бутусов:

  • 29 липня на території Білорусі затримали 33 бойовиків угрупування ПВК "Вагнер". Київ попросив Лукашенка віддати тих із них, хто воював на Донбасі проти українців – загалом 28 людей.
  • Було кілька версій того, що бойовики робили в Білорусі. Лукашенко стверджував, що вони приїхали дестабілізовувати ситуацію в країні. Натомість росіяни стверджували, що Білорусь лише відправний пункт, а переїзд бойовиків узгоджений з місцевою владою.
  • Згодом Білорусь віддала вагнерівців Росії, хоча й обіцяла видати їх Україні. Тоді українські журналісти, зокрема Юрій Бутусов і Яніна Соколова, стверджували, що їхнє затримання за самого початку було спецоперацією СБУ.