Нова тенденція: як розвідники могли знищити два ЗРК "Панцирь" на Бєлгородщині

7 січня 2024, 11:06
Читать новость на русском

Під час успішної операції на Бєлгородщині 6 січня українські військові знищили два зенітно-ракетні комплекси "Панцирь-С1". Ці ворожі системи ППО вже не вперше опиняються під ударом.

Ізраїльський військовий оглядач Давид Шарп прокоментував 24 Каналу ураження чергових російських "Панцирів". На його думку, це справа українських дронів.

До теми Підсмажили 2 російські "Панцирі": воїни-розвідники вдарили по Бєлгородщині

"Це взагалі нове віяння в сучасній війні – коли дорогі системи опиняються під ударами недорогих, але численних і доступних боєприпасів. Навіть якщо вдається відбитись від них, то дорогою ціною", – зазначив Шарп.

Приблизна експортна ціна одного ЗРК "Панцирь" становить 15 мільйонів доларів.

Докладніше про ЗРК "Панцирь"

У цілому мова про систему близького й першої стадії середнього радіуса дії. Це новітній російський комплекс, який створили 1994 року, а прийняли на озброєння 2012-го після кількох істотних модернізацій.

"Панцирі" використовують, зокрема, у протиповітряній обороні Москви для захисту від українських безпілотників. Як відомо, комплекс на даху міноборони в російській столиці не зміг збити дрон за 300 метрів від місця удару вночі 24 липня 2023 року.

Їх відносно небагато, бо не штампують, як пиріжки. Тому виведення з ладу кожної такої системи – це болісний удар,
– констатував Шарп.

Російські "Панцирі" швидко закінчуються: останні новини

  • У листопаді 2023 року Сили оборони Півдня ліквідували ЗРК "Панцирь-С1" на Херсонщині. Ефектні кадри свідчать, що по ворожій системі відпрацювали, імовірно, HIMARS.
  • Крім того, у травні 45 артилерійська бригада, яка працює на Сході, також знищила російський "Панцирь". Спочатку комплекс пошкодили, а вже другим ударом перетворили на суцільний брухт.
  • Треба сказати, що окупанти й самі виводять з ладу власну техніку. Вночі 1 липня один російський командир пошкодив "Панцирь" об залізничний міст, за що дістав штраф.