Зняття депутатської недоторканості з 5 нардепів: як це було
У вівторок, 11 липня, фракції наввипередки пропонували різні способи обмеження власного імунітету. Одні пропонували повністю, інші частково. Треті – негайно вимагали до Ради Генпрокурора. Аби той зачитав подання на 5 підозрюваних обранців. Бо не сила була дотерпіти до четверга.
Зранку під стінами парламенту "Самопоміч" і її прихильники вимагають спростити механізм зняття депутатського імунітету.
"Регламентний комітет чомусь вирішив що вони можуть виконувати функцію суду вирішувати – обґрунтоване чи не обґрунтоване подання", – заявила віце-спікер, член партії "Об'єднання" Самопоміч" Оксана Сироїд.
Читайте також: Під Верховної Радою мітинг, запалали димові шашки: видовищні фото
Недоторканність ліпше обмежити. Залишити її лише щодо політичної діяльності. Таке у кулуарах пропонує "Народний фронт".
"Бо замість того, щоб думати про справедливе голосування, депутат думає про наслідки, які це може нести", – пояснює позицію народний депутат, фракція "Народний фронт" Леонід Ємець.
Краще скасувати повністю. Таке з трибуни пропонують у президентській фракції. При цьому Президент Порошенко не поспішає втілювати обіцяне, кажуть "свободівці". Відтак, самі почали збирати голоси для вилучення з Конституції статті про недоторканність обранців.
В той час Михайло Добкін спокійно проходжається кулуарами. І запрошує усіх 12 липня на регламентний комітет. ГПУ обвинувачує Добкіна в земельних махінаціях і просить зняти з нього недоторканність.
Проте депутати від "Самопомочі", "Радикали" і "тимошенківці" не захотіли чекати вердикту комітету по Добкіну. Вимагають розглянути подання на тих 5-х, які уже пройшли комітет. Однак для цього була потрібна присутність генерального прокурора Юрія Луценка. І він прийшов до Верховної ради. О 16:00 годині.
Читайте також: Луценко хоче бути таким собі комісаром Катані на посаді Генпрокурора, – експерт
Проте чотири з п’яти подань, які приніс Луценко, регламентний комітет напередодні не підтримав. Бо щодо Євгена Дейдея, Андрія Лозового, Олеся Довгого та Максима Полякова – побачили недостатньо доказів. Їх усіх, окрім Полякова, звинувачують у фінансових правопорушеннях та зловживанням службовим обов'язком. Максиму Полякову ж закидають участь у покривані нелегального видобутку бурштину. Як і Борислава Розенблата. Єдиний - по кому докази ГПУ вразили комітет.
Проте хоч усі депутати у Раду прийшли, проте до журналістів в кулуари, як зазвичай, виходити не захотіли.
Нагадаємо, з п’яти подань нардепи підтримали зняття депутатської недоторканості з Максима Полякова, Борислава Розенблата та Олексія Довгого. У той час як подання на Євгена Дейдея та Андрія Лозового не були підтримані народними обранцями.
Луценко пообіцяв, що згодом знову домагатиметься зняття з них депутатської недоторканості.