Таку думку сайту "24" висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, додаючи, що активність Луценка щодо нардепів є відображенням його поточних інтересів.
Це відображення особливостей особистості і нинішніх інтересів Луценка. Він хоче бути таким собі комісаром Катані на посаді Генпрокурора. І, природно, хоче повернутися в політику в якості переможця і успішного борця з корупцією і політичними привидами колишнього режиму Януковича,
– зазначає політолог.
На думку Володимира Фесенка, Юрій Луценко розуміє, що роль генпрокурора – не зовсім його. Але, як професійний політик і людина з підвищеними амбіціями, він хоче відзначитися і в цій ролі. А якщо вийде – то ще й заробити рейтингові бали. Головне, підкреслює він, щоб було чим звітувати перед майбутніми виборцями. Тому Луценка не цікавить історія з реформами, інтереси "Народного фронту" або інших парламентських гравців. Луценка цікавить власне майбутнє і політичні дивіденди на посаді генпрокурора.
"Луценко діє за особливою логікою, яка відрізняється від логіки керівників країни і ключових парламентських гравців. В результаті виникає якесь броунівський, напівхаотичний рух і зіткнення різних політичних інтересів. І ця напівхаотічність знову стає головною тенденцією політичного процесу. Якщо ця тенденція наростатиме, то може початися "війна всіх проти всіх", – говорить експерт.
Однак, зауважує Фесенко, президент, прем'єр-міністр і більшість політичних гравців зацікавлені в тому, аби зберегти стабільну ситуацію в країні. Але, за його словами, ознаки наростаючої конфліктності і хаотичності є. Крім дій Юрія Луценка і НАБУ, знову позначився конфлікт з групою "Приват" Ігоря Коломойського. Поки це, вважає він, всі ці дії – "скоріше маневри, ніж війна".
Водночас експерт також зауважує, що через дії Юрі Луценка виникає певне напруження всередині ГПУ. Адже для більшості працівників прокуратури Луценко – чужий суб'єкт, як по суті, так і за формою.
Луценко в перспективі хоче поборотися за пост президента і мріє про статус кронпринца, політичного спадкоємця чинного президента країни. Свого часу він хотів стати політичним спадкоємцем Віктора Ющенка. Зараз, можливо, він сподівається стати ним після Порошенка. Теоретично можна почекати до 2024 року (чергові вибори президента після кампанії 2019 року – "24"), але чи хоче Луценко чекати так довго? Та й вступати в пряму конкуренцію з президентом Порошенком було б для Юрія Луценка фатальною помилкою,
– підкреслює Володимир Фесенко.
Нагадаємо, цього тижня Верховна Рада має розглянути питання знятт депутатської недоторканності через підозру у причетності до корупції з шести народних депутатів: "фронтовика" Євгена Дейдея, радикала Андрія Лозового, Олеся Довгого , Максима Полякова ("НФ"), Борислава Розенблата (БПП), Михайла Добкіна ("Опоблок").
Читайте також: Володимир Фесенко про дилему Яценюка, логіку Луценка і стратегії Порошенка