Можливість для подальшого діалогу: що змінює візит Сі Цзіньпіна до Байдена
Зустріч лідерів США та Китаю не стала проривною. Але вже добре, що вони побачилися та говорили після того в більш-менш стримано-позитивному тоні.
Про це 24 Каналу розповів російський опозиційний політик Геннадій Гудков, зауваживши, що зустріч Байден та Сі була спрямована на певну нормалізацію відносин між США та Китаєм. Тому якихось проривних рішень там не уклали.
Дивіться також Таємні переговори та розрядка 2․0 для світу: про що домовлялися Байден та Сі в США
Світ вже є біполярним
Як наголосив Гудков, зустріч Байдена та Сі продемонструвала, що світ все ж потроху ділиться на два протилежні табори: ті, хто за демократію та ті, хто за авторитарні режими. Однак зараз триває певне мирне співіснування. Його не назвеш аж надто стійким, але воно є.
Нормалізація відносин між США та Китаєм свідчить про те, що буде період без нової світової війни. Принаймні вона відкладається на певне невизначене довге майбутнє. Звісно, якщо цю війну не почне Росія,
– сказав Гудков.
Дивіться розмову з Геннадієм Гудковим на ютубі 24 Каналу
Не варто було багато очікувати від зустрічі лідерів США та Китаю. Але це один з кроків, який допоможе надалі налагоджувати діалог.
Я багато не очікував від цієї зустрічі. Візит стався. Він був корисним. Є можливість для подальшого діалогу. Ось такі результати зустрічі,
– вважає Гудков.
Зустріч Байдена та Сі: коротко
- 15 листопада Сі Цзіньпін зустрівся із Джо Байденом у Сан-Франциско. Сталося все під час форуму Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва.
- Лідери США та Китаю погодилися, що конкуренція між країнами має бути здоровою та відповідальною, щоб усе не переросло в глобальний конфлікт. Зрештою Байден зауважив, що зустріч була конструктивною. Сі Цзіньпін теж стримано та позитивно відреагував.
- Попри це, Джо Байден заявив, що досі вважає Сі диктатором. Все через те, що той керує комуністичною країною.