Путін і Лукашенко обговорюватимуть три основні теми, – білоруський опозиціонер

19 грудня 2022, 21:42
Читать новость на русском

19 грудня 2022 року російський президент вперше за останні три роки прилетів до Мінська. Ймовірно були три основні теми обговорення двох диктаторів, і всі вони пов'язані з війною в Україні.

Про це в прямому ефірі 24 каналу розповів голова Об'єднаного перехідного комітету Білорусі Павло Латушко. Він впевнений, що на зустрічі Владіміра Путіна та Александра Лукашенка обов'язковим буде обговорення військово-політичної тематики.

Читайте також У Білорусь летить урядовий борт Росії, обладнаний вузлом спецзв'язку

Латушко акцентував і на тому, що разом з Путіним до Білорусі прибув Сєргєй Шойгу і Сєргєй Лавров, отже питання будуть стосуватися війни. 

Перше – спільна армія

Насамперед будуть обговорюватися питання про взаємодію в рамках, так званого, спільного угрупування збройних сил.

Я впевнений, що вони торкнуться і питання, яке з'явилось нещодавно, про створення спільної армії Білорусії та Росії,
– зазначив опозиційний політик. 

Друге – білоруська загроза

Другою темою буде концентрація резервів для використання в майбутньому "білоруського балкону" в інтересах РФ, переконаний Латушко. Він вважає, що Білорусь в цій війні стратегічно необхідна, щонайменше для створення загрози застосування ще однієї сили, аби Україна стягувала війська до кордонів. 

"Від цього інструменту він (Путін – 24 канал) не відмовиться ніколи", – додав політик.

Що обговорили диктатори в Мінську: дивитись відео

Третє – виробництво зброї

Третє важливе питання стосується військово-промислово комплексу. Латушко зазначив, що Лукашенко часто говорить про економіку. Тому у виробництві військового спорядження на потреби РФ бачить можливості для економічного розвитку.

Заробити на смерті, заробити на вбивствах українців – така натура цієї людини, якщо так можна його назвати,
– сказав Латушко. 

Він припустив, що буде обговорюватися і виробництво дронів на території Білорусі, і реактивної системи вогню "Полонез", яка є певною мірою аналогом HIMARS, та інших видів озброєння. Адже Лукашенко часто хвалиться, що в країні залишилася електроніка від Радянського Союзу, і вона ледь не все готова виробити для Росії.  

Ймовірність наступу залишається

Питання щодо реального входу збройних сил Білорусі масово обговорюється в експертних та силових колах Білорусі. І там переконані, що сценарій реальної агресії можливий. Проте, за словами Латушка, в країні ймовірно немає ударного угрупування.  Хоча й білоруські збройні сили в кращому стані, аніж російські мобілізовані, що перебувають там.

Уявити, що в цьому наступі основні позиції займе білоруська армія, я навряд можу. Адже джерела зі збройних сил кажуть, що там панує неоднозначний настрій,
– додав опозиціонер.

За спостереженнями Латушка, в білоруській армії є достатня частка головорізів, одурманених пропагандою, які готові йти на смерть за Путіна та Лукашенка в Україну, однак зараз не доводиться говорити про те, що Білорусь стане вирішальною силою в цій війні.

Що відомо про зустріч Лукашенка і Путіна

  • 19 грудня о 15:30 за місцевим часом у національному аеропорту "Мінськ" приземлився Іл-96-300ПУ з реєстраційним номером RA-96022. Саме цим літаком до Мінська прилетів Путін, якого особисто зустрів Лукашенко.
  • Спочатку зустріч була у широкому форматі. Тобто у ній брали участь й інші посадовці, а потім Путін та Лукашенко мали йти говорити наодинці.
  • В Офісі Президента переконані, що Путін буде схиляти Лукашенка до участі у війні на суходолі. Самі диктатори, звісно, це не озвучують. Розказують, що темами переговорів є економіка та стосунки країн.
  • Аналітики Інституту з вивчення війни припускають, що Путін прибуде до Мінська, щоб тиснути на Білорусь. Його візит може бути частиною демонстрації проактивності. А ще – це, можливо, чергова спроба створити інформаційні умови для нового етапу війни.