24 канал долучився до акції "Запали свічку" у День пам'яті жертв Голодомору

27 листопада 2021, 16:59
Читать новость на русском

В Україні щороку в останню суботу листопада згадують одну з найчорніших сторінок нашої історії – Голодомор. Аби нагадати усьому світу про мільйони вбитих голодом, українці ставлять біля своїх вікон свічки пам'яті.

24 канал вшанував жертв Голодомору

До акції "Запали свічку" долучилися й журналісти 24 каналу. О 16:00 27 листопада на наших підвіконнях видніється слабенький вогник. 

Рекомендуємо Важливо не допустити повторення трагедії, – СБУ досі розслідує злочини Голодомору-геноциду

Ця свічка є нагадуванням – ми ніколи не забудемо про страшний злочин радянської влади. Адже за 1932 – 1933 роки загинули 3 мільйони 941 тисяча невинних українців. Водночас 6 мільйонів 122 тисячі так і не народилися.


Журналісти 24 каналу долучилися до акції в День пам'яті жертв Голодомору / Фото Артема Овдієнка


Свічку слід запалити о 16:00 / Фото Анастасії Мигидюк


Фото Ірини Вихрущ


Фото Дениса Зеленова

Цікаво Визнання Голодомору крізь роки: від перших згадок у західній пресі та до сьогодні


Фото Вікторії Кутьїної


Фото Аліни Оліховської

Важливо. Сайт 24 каналу запустив проєкт " Голод і мор: пам'ять поколінь", аби нагадати світу про мільйони вбитих голодом українців. З 15 по 27 листопада на сайті публікували 30 статей про Голодомор-геноцид 1932 – 1933 років. Ми розповіли історії людей, які пережили страшний злочин комуністичного тоталітарного режиму. Устами тих, кого вже немає серед нас, говорили їхні рідні.

Авторка проєкту – керівниця відділу новин сайту 24 каналу Наталя Боднар.

Журналісти 24 каналу долучилися до акції "Запали свічку" / Фото 24 каналу

 

Важливе про Голодомор

  • Пік голоду припав на весну 1933 року. Тоді щохвилини помирали 17 людей, щогодини – тисяча, щодня – майже 25 тисяч.
  • Найбільше українців загинули на території сучасних Полтавської, Київської, Сумської, Харківської, Житомирської та Черкаської областей.
  • 2010 року Апеляційний суд Києва розглядав кримінальну справу за фактом здійснення Голодомору-геноциду в Україні. Суд визнав, що керівництво більшовицького тоталітарного режиму організувало геноцид. Однак справу закрили через смерть фігурантів – головних організаторів Голодомору.
  • Станом на 2021 рік 17 країн світу визнали Голодомор геноцидом українців.
  • Міністерство внутрішніх справ передало в музей Голодомору 9 кримінальних справ, які зберігались в архівах. Переважно вони стосуються канібалізму, депортації куркулів.
  • У 2023 році Україна відзначатиме 90-ті роковини з часу Голодомору. Президент Володимир Зеленський підписав указ про проведення Міжнародного форуму, а також будівництво пам'ятників.