Ми попереджали, – у ЗСУ прокоментували можливе збиття А-50 над Азовським морем
У мережі увечері 14 січня з'явилися повідомлення про те, що над Азовським морем збили російський А-50. У ЗСУ наголосили, що ворог усвідомлював, що для авіації існують ризики на південному напрямку.
Начальниця пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк в ефірі національного телемарафону лаконічно прокоментувала можливе збиття російських літаків. Вона додала, що хоч це відбулося й не в зоні відповідальності ОК "Південь", однак окупантів попереджали про загрозу, передає 24 Канал.
До теми Нещаслива 9-ка Путіна: що відомо про А-50, який могли збити над Азовським морем
"Смуга неповернення"
Гуменюк не стала ані підтверджувати, ані спростовувати твердження про те, що над Азовським морем могли збити російський літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50. Однак, вона додала, що лінія оборони на Півдні побудована таким чином, аби ворог не зміг повернутися.
Розуміння того, що на південному напрямку існує суттєва небезпека для авіації, у ворога було. Ми попереджали, погода не сприяла, тому висновки відповідні. Ми вже неодноразово казали, що побудова нашої лінії оборони й нашої бойової роботи пов'язана з такою своєрідною смугою неповернення. Тому не повернулися, то й не повернулися,
– лаконічно зазначила Гуменюк.
Що відомо про можливе збиття А-50
Пізно ввечері моніторингові телеграм-канали, а також заступник комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки Юрій Мисягін заявили, що ЗСУ збили над Азовським морем російський літак А-50. Окрім того, також нібито вдалося пошкодили ІЛ-22М11. Низка ЗМІ, посилаючись на власні джерела, також підтвердила збиття російського борту.
Зокрема, "РБК-Україна" повідомило, що А-50 заступив на чергування у районі Кирилівки Мелітопольського району близько 21:10 – 21:15. Практично відразу борт нібито вдалося збити над Азовським морем. Відтак, літак ДРЛВ зник з радарів і більше не відповідав на запити тактичної авіації. Окрім того, пілот Су-30 повідомив, що побачив займання, а згодом – падіння якогось літака.
Також відомо, що могли підбити ІЛ-22М11. Відомо, що борт здійснював чергування у районі Стрілкового. Його також могли підбити уздовж узбережжя Азовського моря. У мережі також опублікували запис, як екіпаж цього судна просив про посадку в Анапі, евакуацію та швидку і пожежну машину. Однак підтвердження ідентичності цього запису поки що не було.
Однак російські телеграм-канали так званих "воєнкорів" вже реагують на повідомлення про збиття літаків й висловлюють співчуття загиблим пілотам. Втім, офіційного підтвердження втрати бортів від окупантів не було.