Аби покарати винних у загибелі Небесної Сотні, ДБР ініціює зміни законів

20 лютого 2020, 11:43
Читать новость на русском

Державне бюро розслідувань хоче змінити деякі законодавчі акти задля покарання тих, хто винен у розстрілі активістів Майдану. Від цього трагічного моменту минуло вже 6 років, однак смерті активістів досі не розслідувані.

За словами тимчасової очільниці ДБР Ірини Венедіктової, покарати зможуть і тих, хто зараз переховується за кордоном.

Про слідство: Роковини Майдану: ексбійця "Омеги" затримали за підозрою у вбивстві

Щоправда, поки немає подробиць, які саме законодавчі зміни пропонує внести ДБР задля того, аби притягнути до відповідальності тих, хто давно переховується від українського суду.

Важливо! 5 колишніх співробітників спецпідрозділу "Беркут", яких підозрювали у вбивстві активістів Майдану, обміняли наприкінці грудня на українських полонених в ОРДЛО. Двоє ексберкутівців вже повернулися до Києва – за словами генпрокурора Руслана Рябошапки, їх зможуть притягти до відповідальності.

Серед перших загиблих під час подій Майдану були Сергій Нігоян, Роман Сеник, Михайло Жизневський: як їхні рідні, так і загалом українське суспільство досі не знає, хто їх убив.

Як стверджує у відео Венедіктова, серед загиблих 78 – цивільні і ще 13 правоохоронців. Щодо цих смертей слідчі сумарно мають 14 тисяч томів справ.

Дізнайтеся: Що відомо про Ірину Венедіктову, яка очолила ДБР

Хронологія найкривавіших сутичок Майдану

18 лютого 2014 року почався найбільш трагічний етап Революції Гідності. Лише цього дня понад 20 активістів були вбиті з вогнепальної зброї. Також, у ході сутичок, силовики штурмували барикади на Грушевського та Інститутській. При цьому було застосовано БТР, світло-шумові гранати, помпові рушниці. Протестувальники оборонялися, використовуючи бруківку та "коктейлі Молотова".

19 лютого 2014 року під час чергового штурму згорів Будинку профспілок.

20 лютого 2014 року протестувальники зайняли Український дім та Жовтневий палац, а силовиків відтіснили до урядового кварталу. Снайпери почали розстрілювати активістів – з'явилися декілька відео, на яких видно як силовики на Інститутській стріляють з вогнепальної зброї в неозброєних протестувальників. Всього з 18 по 21 лютого 2014 року на Майдані загинули понад 100 людей.

Справи Майдану і ДБР: що треба знати?

  • Наприкінці грудня Володимир Зеленський звільнив з посади голови ДБР Романа Трубу і призначив тимчасовою очільницею Ірину Венедіктову.
  • На посади в Державне бюро розслідувань погодили 32 кандидатів слідчих та прокурорів Генеральної прокуратури. Вони усі увійшли до спеціального слідчого підрозділу у справах Майдану.
  • В листопаді в ДБР створили підрозділ з розслідування злочинів, скоєних під час масових протестів у 2013-2014 роках. Керівником призначили Олександра Буряка, який обіймає посаду заступника директора бюро.
  • Раніше Буряка згадували журналісти у розслідуванні справи "плівок Вовка". У двох епізодах аудіозаписів голова Окружного адмінсуду Києва Вовк говорив про те, що рішення на користь заступника голови суду Євгена Аблова погоджували з заступниками директора ДБР Ольгою Варченко й Олександром Буряком.
  • Державне бюро розслідувань вже прийняло від Офісу генпрокурора 47 кримінальних проваджень за фактами злочинів, вчинених під час масових акцій протесту у 2013-2014 роках.