"Не дуже корисна зброя": Салліван заявив, що передані Україні Abrams були недоукомплектовані
Американські танки Abrams, які Сполучені Штати передали Україні, були недоукомплектованими та виявилися не надто корисними на фронті.
Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на заяву радника президента США з національної безпеки Джейка Саллівана на оборонному форумі в Каліфорнії. Зазначається, що Сполучені Штати схвалили відправку в Україну танків Abrams у січні 2023 року.
Читайте також США оголосили про пакет допомоги Україні на 988 мільйонів доларів з ракетами та безпілотниками
В чому особливість танків Abrams
Джейк Салліван заявив, що українські підрозділи фактично не використовують на фронті танки Abrams, тому що вони виявилися не найкориснішою технікою для ЗСУ.
Ці танки недоукомплектовані, оскільки це не дуже корисна для них зброя для ведення бою,
– сказав він.
За словами Саллівана, така оцінка повністю збігається з висновками американських військових.
Довідка. Залежно від модифікації, танки Abrams оснащені гарматою 105 мм або 120 мм, а також трьома кулеметами. Варто зазначити, що Abrams вважаються одними з найкращих танків у світі. Однак вони були передані Україні без найсучаснішої броні через політику США щодо експорту військової техніки.
Також радник президента США прокоментував передачу Україні ракет ATACMS і дозвіл завдавати удари углиб Росії. Він пояснив, що це не є панацеєю для війни, а лише "ще однією можливістю для українських сил".
Нагадаємо, американське видання The Hill вже повідомляло, що танки M1 Abrams виявилися вразливими перед російськими безпілотниками, що призвело до втрат техніки. Однак Україні вдалося модернізувати танки за допомогою сталевих каркасів. Створювати такі сталеві клітки почали в рамках ініціативи "Сталевий фронт".
Перші замовлення на сталеві каркаси були виконані в травні на одному з українських заводів. За словами Олександра Мироненка, операційного директора компанії "Метінвест", виготовлення сталевих екранів для Abrams коштує близько 20 тисяч доларів, але українським військовим їх надають безкоштовно. До того ж кожен екран виготовляють спеціально під тип танка.
Цікаво, що створення сталевих каркасів, або пластинчастої броні, не є новою ідеєю – зокрема під час Другої світової так робили та німецькі, і радянські війська.
До слова, раніше стало відомо, що Австралія також передасть Україні 49 танків M1A1 Abrams вартістю 245 мільйонів доларів, що є частиною загальної допомоги на суму понад 1,5 мільярда доларів.