Ахметов пішов в "атаку": як може відповісти Зеленський

4 грудня 2021, 08:01
Читать новость на русском

Президент України Володимир Зеленський має деякі інструменти впливу у протистоянні, яке розпочав олігарх Рінат Ахметов. Зокрема, він може використати два варіанти.

Обидва – достатньо потужні й можуть вплинути на Ахметова. Про це в коментарі сайту 24 каналу заявив політолог Володимир Фесенко.

Читайте Ахметов проти Зеленського: чому розпочалася "війна" та які "козирі" мають опоненти

Які інструменти впливу може застосувати Зеленський

Володимир Фесенко уточнив, що інструментами впливу можуть бути правоохоронні органи та відновлення справи "Ротердам+". Він нагадав, що ще за часів Порошенка НАБУ намагалося відкрити цю справу, але це було невигідно ні Порошенку, ні, безумовно, Ахметову.

Спроба була і за Зеленського. Політолог пояснив, що були певні підозри, а потім цю справу почали блокувати та гальмувати.

Зеленський має чим відповісти Ахметову / Колаж 24 каналу

Нині ж триває боротьба, адже ексзаступник генпрокурора Віктор Чумак відкликав апеляційну скаргу на рішення Вищого антикорупційного суду щодо закриття так званої справи "Роттердам+". На думку Фесенка, це викликало величезні підозри. 

Навіть суми називають, але я не можу це ні підтвердити, ні спростувати. Дуже делікатна справа, але підозри дуже великі щодо того, чому це було зроблено. Тому, якщо буде відновлена справа "Роттердам+", то це ризик для Ахметова,
– пояснив експерт.

Згодом Чумак у коментарі до посту голови ЦПК Віталія Шабуніна у Facebook написав, що "я здоровий і не маю критичної потреби в грошах для Лазурного берега. По-моєму, я тобі все сказав. Там змагаються два олігархи. Хай змагаються без мене. Я не хочу бути поруч".

Важливо Це не про свободу слова, – Зеленський про медійну атаку Ахметова

Чому президент має більші важелі впливу

Окрім "Ротердам+", у Зеленського є й інші "козирі". Зокрема, за словами Фесенка, якщо буде гострий стан енергетичної кризи, то можуть бути введені надзвичайні заходи щодо діяльності компаній Ахметова ДТЕК. А в перспективі й зміни до законодавства, антимонопольні обмеження, які можуть вдарити по ДТЕК в енергетичній сфері.

Володимир Фесенко / Фото з фейсбуку експерта

Також можуть бути введені заходи, що підсилять податкове навантаження на компанії Ахметова. Тому у руках президента – більші важелі впливу. Питання полягає в тому, чи вдасться їх ефективно застосувати, бо ефективність державних інституцій в Україні, на жаль, не дуже висока, підсумував Фесенко.

Ахметов пішов в "атаку" на Зеленського: що цьому передувало

  • Ще раніше ЗМІ писали, що між Офісом Президента та Ахметовим ускладнилися відносини. Це сталось нібито через закон про олігархів та боротьбу з монополією на ринках.
  • Політолог Ігор Петренко теж вважає, що напруженість відносин між Ахметовим та Зеленським існує. "Слуга" Єгор Чернєв сказав, що олігарх з президентом перейшли до відкритого протистояння.
  • На тлі такої інформації в Ахметова запитали, чи зустрічався він із Зеленським. Той заявив, що не просився на зустріч із президентом Володимиром Зеленським і не робитиме цього.