Взаємовигідна угода: експерт пояснив, чому Ахметов поступився своїми медійними активами
Вітчизняний інформаційний простір збурила новина про те, що олігарх Ахметов передає власні медійні ресурси у власність держави та залишає український ринок ЗМІ.
Журналісти сайту 24 каналу звернулися з цього приводу за поясненнями до політолога та спеціаліста з digital-маркетингу Романа Шевчука.
Читайте тут Після виходу Ахметова з медіабізнесу його канали показують телемарафон, сайти "взяли паузу"
У процесі коментування експерт звернув увагу на аспекти, які визначили логіку сторін при укладених угодах про передачу Ахметовим своїх медійних потужностей у державне користування.
Фінансово-політична доцільність
Думаю, що це зіграла довгострокова стратегія Офісу Президента по роботі з медіа. В Офісі планували і втілюють зараз ідею з контролем медіаринку України,
– пояснює Шевчук.
"По роботі з медіа зараз точно знаю, що всі медіа йдуть на значні скорочення. Це і так завжди дорогий бізнес був, а зараз рекламні надходження сильно скоротились. Відповідно, переважна більшість медіа суттєво скорочують штат, скорочують заробітні плати. Тому тримати таку медіаімперію зараз фінансово дуже невигідно. Ходять чутки, що Ахметов планує зайти в медіаринок Польщі і лобіювати там свої інтереси по енергетиці", – тлумачить експерт.
Експерт вважає, що ситуація вигідна і Ахметову, і ОП / Фото надане спікером
Сигнал владі?
Ахметов у рамках закону про олігархів грамотно зіграв, передав медіабізнес державі, чим посилає сигнал, що він типу "не олігарх" і підпорядковується законам.
"Водночас для держави це велике навантаження. Адже тримати таку структуру дуже важко як фінансово, так і інтелектуально", – наголошує фахівець.
На його думку, Ахметов скинув зараз із себе фінансовий тягар, який йому дивідендів не принесе найближчим часом.
Впливати на політичну повістку поки не вийде через медіа, тому з його боку це логічний крок,
– каже Шевчук.
"Також, як на мене, це показник того, що Ахметов не вірить в те, що ситуація в Україні стабілізується найближчим часом. Він втратив значну частину своїх активів. Якщо людина з таким впливом як він не вірить у стабілізацію ситуації в Україні – це поганий сигнал і для нього немає сенсу тримати і оплачувати таку армію журналістів", – підозрює фахівець.
Зараз експерта найбільше цікавить, хто буде наступний. "Багато говорять про те, що це буде Пінчук з його медіабізнесом", – підсумовує політолог.
Нагадаємо, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко сказав, що здивований рішенням Ахметова. Він пояснив, що рішення олігарха не може не позначитися на українському медіаринку.