Антимонопольний комітет перевірить, чи дефіцит пального не є наслідком змови найбільших гравців
Джерело:
Антимонопольний комітет УкраїниУ Антимонопольному комітеті розповіли, що отримують суперечливі дані щодо ситуації на ринку пального. Мовиться про дані останніх двох тижнів.
Адже окремі оператори не продають пальне на автозаправках, тому на інших – великі черги. Саме тому комітет проведе перевірку.
Зауважте В Україні залишилося бензину на 5 днів, дизелю – на 3: уряд вже вирішує проблему
Антимонопольник комітет перевірить, чи дотримуються закону гравців на ринку пального
Антимонопольний комітет протягом двох тижнів моніторингу ситуації на ринку пального отримував дані і від споживачів, і від органів влади. Проте вони були суперечливими:
- начебто пальне наявне на ринку є у достатніх обсягах;
- проте окремі оператори не здійснюють продають його вроздріб на АЗС, а там, де продажі відбуваються – черги можуть досягати "декількох кілометрів";
Саме тому Антимонопольний комітет розпочав перевірку того, чи дотримуються компанії вимог законодавства про захист економічної конкуренції.
Початком перевірки стала зустріч з представниками найбільших мереж автозаправних станцій в Україні. Заступниця голови АМКУ та держуповноважена Анжеліка Коноплянко розповіла, що відомство хоче з'ясувати причини такої критичної ситуації.
Наша мета – у стислі терміни з'ясувати причини виникнення дефіциту на ринку пального та дати суспільству об'єктивну, неупереджену картину щодо цієї ситуації,
– повідомила Коноплянко.
Натомість бізнес розповів, що заважає вирішити проблему з пальним. Зокрема пояснили, що неможливо швидко перебудувати логістичні ланцюжки за кордоном під потреби українського ринку та державного регулювання цін.
Коротко про проблеми з пальним в Україні
- 13 травня міністерка економіки Юлія Свириденко розповіла, що в Україні залишилося бензину на 5 днів, дизелю – на 3. Проте посадовиця пояснила, що уряд вирішував це питання і до кінця місяця в Україну має надійти 350 – 360 тонн палива.
- Варто згадати, що дефіцит пального в Україні виник з початку повномасштабного нападу Росії. Саме тому великі АЗС ввели обмеження на покупку пального.
- Денис Шмигаль розповів, що через дефіцит пального, Україна його постачатиме з Перської затоки, Азербайджану, Близького Сходу.
- 11 травня в Офісі Президента заявили, що створять додатковий стратегічний запас нафтопродуктів.
Дивіться також – коли Українці відчують, що проблема з пальним зникає: відео