Адже окремі оператори не продають пальне на автозаправках, тому на інших – великі черги. Саме тому комітет проведе перевірку.

Зауважте В Україні залишилося бензину на 5 днів, дизелю – на 3: уряд вже вирішує проблему

Антимонопольник комітет перевірить, чи дотримуються закону гравців на ринку пального

Антимонопольний комітет протягом двох тижнів моніторингу ситуації на ринку пального отримував дані і від споживачів, і від органів влади. Проте вони були суперечливими:

  • начебто пальне наявне на ринку є у достатніх обсягах;
  • проте окремі оператори не здійснюють продають його вроздріб на АЗС, а там, де продажі відбуваються – черги можуть досягати "декількох кілометрів";

Саме тому Антимонопольний комітет розпочав перевірку того, чи дотримуються компанії вимог законодавства про захист економічної конкуренції.

Початком перевірки стала зустріч з представниками найбільших мереж автозаправних станцій в Україні. Заступниця голови АМКУ та держуповноважена Анжеліка Коноплянко розповіла, що відомство хоче з'ясувати причини такої критичної ситуації.

Наша мета – у стислі терміни з'ясувати причини виникнення дефіциту на ринку пального та дати суспільству об'єктивну, неупереджену картину щодо цієї ситуації,
– повідомила Коноплянко.

Натомість бізнес розповів, що заважає вирішити проблему з пальним. Зокрема пояснили, що неможливо швидко перебудувати логістичні ланцюжки за кордоном під потреби українського ринку та державного регулювання цін.

Коротко про проблеми з пальним в Україні

Дивіться також – коли Українці відчують, що проблема з пальним зникає: відео