Адже окремі оператори не продають пальне на автозаправках, тому на інших – великі черги. Саме тому комітет проведе перевірку.
Зауважте В Україні залишилося бензину на 5 днів, дизелю – на 3: уряд вже вирішує проблему
Антимонопольник комітет перевірить, чи дотримуються закону гравців на ринку пального
Антимонопольний комітет протягом двох тижнів моніторингу ситуації на ринку пального отримував дані і від споживачів, і від органів влади. Проте вони були суперечливими:
- начебто пальне наявне на ринку є у достатніх обсягах;
- проте окремі оператори не здійснюють продають його вроздріб на АЗС, а там, де продажі відбуваються – черги можуть досягати "декількох кілометрів";
Саме тому Антимонопольний комітет розпочав перевірку того, чи дотримуються компанії вимог законодавства про захист економічної конкуренції.
Початком перевірки стала зустріч з представниками найбільших мереж автозаправних станцій в Україні. Заступниця голови АМКУ та держуповноважена Анжеліка Коноплянко розповіла, що відомство хоче з'ясувати причини такої критичної ситуації.
Наша мета – у стислі терміни з'ясувати причини виникнення дефіциту на ринку пального та дати суспільству об'єктивну, неупереджену картину щодо цієї ситуації,
– повідомила Коноплянко.
Натомість бізнес розповів, що заважає вирішити проблему з пальним. Зокрема пояснили, що неможливо швидко перебудувати логістичні ланцюжки за кордоном під потреби українського ринку та державного регулювання цін.
Коротко про проблеми з пальним в Україні
- 13 травня міністерка економіки Юлія Свириденко розповіла, що в Україні залишилося бензину на 5 днів, дизелю – на 3. Проте посадовиця пояснила, що уряд вирішував це питання і до кінця місяця в Україну має надійти 350 – 360 тонн палива.
- Варто згадати, що дефіцит пального в Україні виник з початку повномасштабного нападу Росії. Саме тому великі АЗС ввели обмеження на покупку пального.
- Денис Шмигаль розповів, що через дефіцит пального, Україна його постачатиме з Перської затоки, Азербайджану, Близького Сходу.
- 11 травня в Офісі Президента заявили, що створять додатковий стратегічний запас нафтопродуктів.
Дивіться також – коли Українці відчують, що проблема з пальним зникає: відео