"Можу собі дозволити": Арахамія пояснив, чому Рада досі не заборонила УПЦ МП

16 жовтня 2023, 21:11
Читать новость на русском

Джерело:

LIGA.net

У Верховній Раді досі не ухвалили закон про заборону Московського патріархату в Україні. У Раді заявляють, що наразі заборона УПЦ МП – не в пріоритеті.

Очільник фракції "Слуга народу" Давид Арахамія пояснив, що спочатку Рада має розглянуті пріоритетні законопроєкти, а не заборону Української православної церкви Московського патріархату.

Дивіться також Працювали на Росію, продавали зброю і дитячу порнографію: СБУ викрило понад 60 служителів УПЦ МП

Арахамія каже, що є важливіші законопроєкти, ніж заборона УПЦ МП

За словами Арахамії, мовиться про законопроєкти, які стосуються зовнішнього фінансування України, а також початку перемовин про вступ в ЄС.

У мене є чіткі завдання, від них залежить зовнішнє фінансування від донорів, початок перемовин щодо вступу в ЄС і бюджетний процес, який має чіткі часові межі. Поки це не буде проголосовано – все решта я вважаю політичними позиціями різних партій,
– сказав Арахамія.

Як сказав глава фракції "Слуга нарду", в парламенті є безліч резонансних рішень: від легалізації медичного канабісу до закону про зброю.

"Я перебуваю над сутичкою. Я ні в ту, ні в іншу церкву не ходжу, тому можу дозволити собі розкіш спостерігати над змагальним процесом", – додав він.

Заборона УПЦ МП: контекст

  • Нещодавно LIGA.net повідомила, що СБУ запропонувала Раді розширити підстави для заборони Московського патріархату. СБУ надіслала листа до комітету Ради з гуманітарної та інформаційної політики.
  • У документі йдеться, що УПЦ МП згідно з висновком експертизи є "структурним підрозділом РПЦ. Згодом у Раді з'явився законопроєкт №10126, назва якого збігається зі згаданим у листі голови СБУ.
  • 5 жовтня у Раді зібрали 226 підписів нардепів за звернення до голови парламенту Руслана Стефанчука про внесення до зали на голосування заборони УПЦ МП.
  • Як інформує LIGA.net, цього тижня в порядку денному парламенту стоїть урядовий законопроєкт №8371, що дає підстави для заборони УПЦ МП в судовому порядку. Однак шанси, що документ буде розглянутим – мізерні.
  • Додамо, що деякі області України самостійно ухвалили рішення про заборону функціонування Московського патріархату на їх території.