Це створило б проблеми Кремлю: чи можуть США дозволити бити ATACMS по Росії

23 квітня 2024, 22:16
Читать новость на русском

США та Європа приймають нові пакети допомоги для України. Зокрема, Штати можуть передати нашій державі далекобійні ракети ATACMS. Союзники готові все більше надавати Україні далекобійну зброю.

Захід буде йти на наступні кроки, щоб надавати Україні далекобійну зброю. Таку думку 24 Каналу озвучив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Читайте також У домовленостях про ATACMS для України всі крапки розставлені, – Зеленський у зверненні

"Я думаю, що "відкату" назад не буде. Тому вони вимушені йти на наступні кроки, щоб надати Україні далекобійну зброю. Думаю, що комбінація Storm Shadow, ATACMS, SCALP, "Нептун" – це дуже хороша комбінація для ударів по військових об'єктах в Криму", – сказав військовий експерт.

Удари по території Росії

Олександр Мусієнко припустив, що щодо далекобійної зброї, зокрема, ракет ATACMS, від Заходу будуть ті ж самі застереження, що не можна застосовувати цю зброю по території Росії. Можна лише по тимчасово окупованих територіях. Це дещо звужує можливості Сил оборони.

Наприклад, якщо ми говоримо про знищення ворожої логістики, то важить не тільки удар по тому ж Кримському мосту. Є міст у Таганрозі, але це вже територія Росії. Туди б теж дотягнутися, це створювало б проблеми. Також по інших об'єктах. Але, очевидно, треба, принаймні наразі, змиритися з тим, що бити по об'єктах на території Росії – це завдання українських Сил оборони,
– пояснив він.

Українські дрони показують дуже хорошу ефективність. Зокрема, після українських атак показники нафтоперероблення у Росії впали. Тому тут нашим спецслужбам вдалося досягнути чудових результатів без західної зброї.

ATACMS для України: останні новини

  • Ввечері 20 квітня Палата представників проголосувала за надання Україні 60,8 мільярда доларів допомоги. Зокрема, президент США Джо Байден може надати Україні ракети ATACMS, але тільки якщо вирішить, що передання ракетних комплексів великої дальності не зашкодить нацбезпеці та інтересам Штатів. 
  • У Сенаті США 23 квітня голосують за законопроєкти про допомогу Україні. Однак республіканці знову намагаються затягнути цей процес.
  • Сенатор-демократ Марк Уорнер розповів, що протягом останніх кількох місяців адміністрація Джо Байдена була готова підготувати або надати ракети ATACMS.
  • Президент України Володимир Зеленський заявив, що у домовленостях про ATACMS для України всі крапки розставлені.