ATACMS буде переломною у війні: Черник чітко пояснив, як працює потужна зброя

18 вересня 2023, 14:44
Читать новость на русском

Американські балістичні ракети ATACMS можуть стати тією зброєю, яка справді докорінно змінить ситуацію на полі бою. Значною перевагою, зокрема, є те, що це ракети класу "земля-земля".

Це значно зменшить час на запуск ракет, на відміну від тих, які вже є в Україні. Крім того, завдяки значній швидкості ATACMS набагато важче збити. Доленосне значення американських ракет 24 Каналу пояснив військовий експерт Петро Черник.

Читайте до теми Байден наближається до рішення щодо постачання Україні ATACMS, – FT

У чому особливість ATACMS

У поєднанні з авіацією ракети ATACMS можуть справді стати "геймченджером" у війні. Легко це пояснити на прикладі порівняння з ракетами класу "повітря-земля".

Британські ракети Storm Shadow (як і їхній французький аналог SCALP) запускають з літаків. Очевидно, літак має піднятися у повітря, вихід на ракетні пуски й самі пуски відповідно займають час. В той час, що літак перебуває у повітрі, ціль може модифікуватись. Крім того, мовиться лише про дві ракети.

До винищувачів F-16 також йдуть потужні ракети AGM-158, з дальністю завдання ударів 980 кілометрів. Вироблено їх багато. Але це, знову таки, все впирається в час. Потрібно, щоб літак сів назад, його необхідно обслужити, дати відпочити пілотові.

От ATACMS – це тубус. Він буквально за 10 хвилин перезаряджається. У HIMARS є така дужка – це кран. Він підіймає (ракету – 24 Канал), зарядився, вистрілив. За умовну одиницю часу, оці швидкі масові залпи – якраз те, що не встигає дати їм відновитися,
– зауважив Петро Черник.

Тут варто додати, що Україна – друга країна у світі як оператор РСЗВ М-142 і М-270. Їх в Україні є багато. З М-142 HIMARS випускається одна ракета, з М-270 MLRS – дві.

Петро Черник про характеристики ракет ATACMS: дивіться відео

Крім того, швидкість ракет має значення. Крилаті ракети летять у межах тисячі кілометрів на годину. Їх відповідно легше збити. А ось ракети MGM-140 ATACMS летять 5400 кілометрів на годину. Це балістичні ракети, які набагато важче збити.

"От у поєднанні авіації з бомбовим навантаженням і ATACMS буквально за кілька тижнів можна все змінити", – підсумував військовий експерт.

Ракети ATACMS для України: що відомо

  • У CNN повідомили, що адміністрація Байдена набагато ближча до передачі Україні ракет ATACMS ніж раніше. Остаточне рішення ще не прийняли і коли саме це відбудеться іще невідомо.
  • Зауважимо, що днями Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Україна зможе використовувати далекобійні ракети ATACMS на власний розсуд. Він додав, що США не заохочує Київ до використання ракет за межами України, але все ж саме українське командування приймає остаточне рішення щодо застосування отриманої зброї.
  • Президент України Володимир Зеленський наголосив, що Україна сподівається отримати американські ракети вже цієї осені. За його словами, це дуже допоможе ЗСУ під час контрнаступу.