"Путіна загнали в кут": яке покарання чекає на Іран за співпрацю з Росією
Іран надає Росії дрони, якими вона атакує Україну, а також має намір постачати ракети. Фактично, Тегеран є співучасником злочинів Кремля на нашій території.
Про це 24 каналу сказав головний редактор порталу "Україна по-арабськи" Мохаммад Фараджаллах. Він наголосив, що Україна має звернутися у міжнародні суди щодо притягнення Ірану за руйнування, спричинені дронами, а також за вбитих мирних громадян.
Зверніть увагу Вирок режиму Путіна, – Саакян про співпрацю Росії з Іраном та санкції
Чи дієві санкції проти Ірану
Фараджаллах зазначив, що основним успіхом влади Ірану перед народом за останні декілька років могло бути вдале укладення ядерної угоди.
Якщо це не буде зроблено, і буде причина саме дрони, то можете уявити, яким буде розчарування в Тегерані через те, що вони перейшли на бік Москви у цій війні,
– наголосив головний редактор порталу "Україна по-арабськи".
По-друге, за його словами, якщо уважно вивчити санкції, які діють проти Ірану вже 40 років, можна помітити дуже неприємну деталь. Виявляється, що у санкції не входять три країни – Китай, Індія й Туреччина.
То що ж це за санкції!? Це три основні великі гравці, які можуть поповнити бюджет Ірану. Тут треба попрацювати і це треба закрити,
– зауважив Фараджаллах.
За його словами, третім важливим моментом є те, що Іран 40 років накопичував знання, щоб створювати ті ж дрони та ракети. І Тегеран дуже переживає, що ця технологія опиниться в руках Заходу, який виявить її слабкість.
"Путіна загнали в кут"
Фараджаллах зауважив, що четвертий момент стосується МАГАТЕ. Тому що глава Кремля Владімір Путін опинився зараз у програшній ситуації.
Уже для нас зрозуміло, що загнаний у кут Путін готовий торгуватися будь-чим, не лише право вето, щоб прикривати злочини іранського режиму в обмін на ракети та дрони",
– наголосив головний редактор порталу "Україна по-арабськи".
Адже, за його словами, Росія теж може ділитися ядерними технологіями. Тому про це має потурбуватися не лише Україна, а й МАГАТЕ, США й загалом весь світ.
Він додав, що п'ятим моментом є питання зерна. Адже Іран у значній кількості купує його в України. І, якщо Іран й надалі перебуватиме не на боці України, то наша країна не повинна турбуватися про його продовольчу безпеку.
Ці моменти, резюмував Фараджаллах, змусять Тегеран подумати, чи варто було переходити на бік Росії.
Фараджаллах пояснив, яке покарання чекає на Іран за співпрацю з Росією: дивіться відео
Україна має вимагати компенсації від Ірану
Фараджаллах зауважив, що також варто звернутися у міжнародні суди щодо притягнення Ірану за руйнування міст та інфраструктури України й за вбитих мирних громадян, щоб вимагати компенсацій.
Ці компенсації – ті активи, які світова спільнота заморозила в іранського бізнесу, щоб Україна вимагала нам передати. Це тоді буде боляче для Ірану,
– сказав головний редактор порталу "Україна по-арабськи".
Адже, наголосив він, є підтвердження того, що ці дрони іранські. Також є докази, що вони завдають Україні збитків. А згідно із Женевською конвенцією під час війни заборонено атакувати об'єкти інфраструктури.
І Росія підставила Іран. Росія використовує ці дрони не для того, щоб атакувати військових, а саме атакувати інфраструктуру. Тобто Іран співучасник у цьому злочині,
– зазначив Фараджаллах.
Він наголосив, що Україні залишається лише довести це в міжнародному суді, після чого звернутися за виконанням відповідного рішення. А міжнародні інструменти нехай тиснуть на Іран.
Головний редактор порталу "Україна по-арабськи" зауважив, що є країни, які мають ресурси та є, можна сказати, союзниками України по стражданню. Саудівська Аравія та Арабські Емірати теж давно потерпають від іранських дронів. Україна може увійти з цими країнами в союз, щоб вони, наприклад, профінансували виробництво антидронних установок.
Тут треба чітко дати Ірану зрозуміти – ви або з нами, або проти нас, або будьте в нейтралітеті,
– заявив Фараджаллах.
І тоді, додав він, з огляду на конкретні кроки Тегерану, треба реагувати й, не церемонячись, змінювати позицію з багатьох питань, щодо яких Україна дуже довго тримала нейтралітет. Однак, як з'ясувалося, цього було недостатньо, щоб Іран не виявився нашим ворогом.
Співпраця Ірану з Росією: що відомо
- Росія придбала в Ірану дрони-камікадзе, якими вбиває мирних українців та знищує інфраструктуру. У МЗС офіційно назвали Іран співучасником агресії Росії.
- США доєдналися до інших держав та засудили Іран за його передачу дронів-камікадзе Росії. Ними вона нещадно атакує мирні міста України.
- Крім того, стало відомо, що 6 жовтня Росія підписала нову угоду з Іраном. Про це повідомили 2 високопоставлених іранських чиновники та 2 іранських дипломати. Відтак, окупанти отримуватимуть більше високоточної зброї.