Про це 18 жовтня на брифінгу сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Він зазначив, що болісна тема, яка турбує всіх – це Іран.

До теми Масовані атаки з ядерним підтекстом: для чого Росія тероризує Україну і що чекає на Іран

"У МЗС офіційно назвали Іран співучасником злочину агресії Росії, воєнних злочинів, та тероризму. Ще після перших збитих іранських дронів у вересні ми негайно відреагували та понизили рівень дипломатичних відносин з цією країною до мінімального. Це вже рівень, за яким залишається лише розрив дипломатичних відносин", – повідомив Кулеба.

Як реагує Україна

Мінстр зазначив, що Україна не продовжила акредитацію посла та зменшила кількість працівників в іранському посольстві до кількох осіб. За словами Кулеби, на засідання міністрів Євросоюзу 17 жовтня він закликав запровадити санкції проти Ірану за допомогу Росії у вбивстві українців.

"Жорсткі санкції проти Ірану особливо актуальні зараз, коли ми бачимо повідомлення про наміри іранської сторони передати Росії балістичні ракети для використання проти українців. Дії Ірану – це підлість та брехня, яку ми не терпітимемо. Все це Іран зробив паралельно розповідаючи нам про те, що він проти війни і не підтримуватиме зброєю жодну із сторін", – сказав Кулеба.

Він наголосив, що Тегеран несе повну відповідальність за руйнування відносин з Україною.

До речі Чому Росія не використовує іранські дрони на фронті: військовий експерт назвав головний недолік

Чітка позиція

Кулеба заявив, що Україна не хоче мати контактів з Іраном, з урахуванням численних руйнувань, завданих дронами цивільній інфраструктурі, смертей та страждань, завданих нашому народу. Крім цього, ситуація стає напруженішою через повідомлення, що Іран продовжить постачання зброї Росії.

Я вношу на розгляд президента України пропозицію про розірвання дипломатичних відносин з Іраном. Ми ніколи не займали антиіранську позицію, але після того, як Іран став співучасником злочину агресії на нашій території, ми сьогодні займемо дуже чітку і чесну позицію, – сказав міністр.

Він наголосив, що лише після того, як Іран припинить постачати зброю Росії, може бути мова про відновлення всього комплексу відносин.

Зверніть увагу – повне звернення Дмитра Кулеби: дивіться відео

Росіяни вбили іранськими дронами людей у Києві: коротко

  • Окупанти 17 жовтня атакували Шевченківський район столиці. Загарбники знищили будинок.
  • Кількість жертв зросла 18 жовтня до п'яти осіб. Рятувальники продовжують пошукові роботи на місці руйнувань.
  • Відомо, що росіяни вбили 59-річну жінку. Крім цього, працівники ДСНС знайшли серед руїн молоде подружжя. Жінка перебувала на 6 місяці вагітності.