У Калузі атакували завод "Тайфун": що це за військовий об'єкт

25 листопада 2024, 18:23
Читать новость на русском

Сили оборони України завдали удару по заводу "Тайфун" у Калузі. Це важливий стратегічний військовий об'єкт Росії. Зокрема, він бере участь у виробництві певних компонентів для озброєння та військової техніки для окупаційного війська.

Такі російські заводи обов'язково потрібно знищувати. Це 24 Каналу зауважив заступник директора Центру досліджень армії Михайло Самусь.

До теми Чим насправді займається завод "Тайфун" у Калузі, який атакували українські БПЛА

"Це завод, який, зокрема, бере участь у виробництві певних компонентів для озброєння та військової техніки Росії. Загалом заводи ВПК потрібно також знищувати. Вони входять у ті найбільш цінні об'єкти, які треба знищувати насамперед. Як "Іскандери", так і ті заводи, які беруть участь у виробництві ракетних систем або їхніх комплектуючих", – пояснив він.

Потрібно нарощувати виробництво

Михайло Самусь зазначив, що Україні потрібно нарощувати виробництво ракет, дронів. Президент Володимир Зеленський заявляв, що є плани виготовити приблизно 3 тисячі далекобійних ракет у 2025 році. Очевидно, мовиться і про крилаті, і про балістичні, і про гібридні ракети, як "Паляниця". А також 30 тисяч далекобійних дронів.

Це вже буде рівень, який фактично буде перевищувати бойові спроможності Росії. Звісно, плани дуже амбітні. Самостійно ми їх не виконаємо. Тут потрібне фінансування і допомога, зокрема, комплектуючими з боку наших західних партнерів,
– підкреслив він.

На думку заступника директора Центру досліджень армії, це буде вигідно Заходу. Річ у тім, що це відповідатиме інтересам європейських ВПК, адже США не будуть відповідати за безпеку і оборону Європи. Державам потрібно вкладатись у побудову сильних Збройних сил європейських країн. Для цього їм потрібно багато сучасних озброєнь, тому вкладатись у це потрібно вже.

Нагадаємо, у ніч на 25 листопада "бавовна" завітала у Калузьку область Росії. Зокрема, українські дрони атакували завод "Тайфун" у Калузі. Також під удар потрапила нафтобаза "Калуганафтопродукт", яка розташована за понад 300 кілометрів від кордону з Україною.