"Росіяни спробують взяти кількістю": наскільки небезпечні іранські ракети
Росія нібито домовилась про постачання балістичних ракет з Ірану, але характеристики іранських ракет достеменно не відомі. Якщо росіяни все ж втягнуть Іран в цю авантюру, ми побачимо, що це за зброя.
Про 24 каналу розповів експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак. Він також зазначив, що судячи з того, що Іран понад 30 років під санкціями, безпілотники Shahed-136 зібрані "на колінці".
Читайте також Чи змінять іранські ракети та дрони перебіг війни: у розвідці попередили про нові масовані атаки
Тим не менш, вони у них є – збирають вони їх під землею, викладають фото. Наші військові розібрали збитий Shahed-136 і він на 3/4 складається з деталей, які придбали в США.
На мою думку, ці ракети не є надзвичайним іранським винаходом. Навряд у них дрони виготовляють із "сміття", а ракети – високотехнологічні та страшні,
– каже Іван Ступак.
За словами фахівця, у виготовлені цієї зброї плюс-мінус однакові фахівці та контролери залучені. І швидше за все, такі ж деталі, як у безпілотнику – використовуються і у ракетах.
Повний стрім із Іваном Ступаком: дивіться відео
"Якщо наші військові перехоплюють "Калібри" та "Іскандери", які були створені нещодавно, то ці ракети ми теж подолаємо", – резюмує він.
Росія далі займається ракетним терором
- Україна навчилась ефективно збивати російські дрони-камікадзе та крилаті ракети. Водночас для ЗСУ незабаром може виникнути загроза від іранських балістичних ракет.
- У розвідці Британії повідомляють, що Росія могла перемістити на території Білорусі свої "Кинджали". Там зафіксували літаки МіГ-31К, які є носіями цих ракет.
- Європейський Союз готовий надати Україні фінансову допомогу для нагальних потреб постачання та забезпечення електроенергією. У ЄС наголосили на важливості підтримувати енергосистему України.