З новим видом озброєння будуть складнощі, позаяк проти нього звичайна ППО буде малоефективною. Про це 24 каналу розповів військовий експерт Сергій Грабський.

Зверніть увагу Іран може виготовляти дрони не на своїй території або складати їх вже у Росії, – Яковенко

Потрібність протиракетних сил

Експерт зазначив, що Росія вже давно готувала майданчики та позиційні райони для запуску іранських оперативно-тактичних ракет з Білорусі.

Їх розміщення саме на території Білорусі з військової точки зору виглядають абсолютно доцільним і слушним, тому що саме звідти можна завдавати ефективні удари. Чи може Україна чимось закритися від цих ракет – у цьому є певні складнощі, тому що це специфічний вид боєприпасу і він потребує не ППО, а ПРО,
– пояснив оглядач.

З його слів, з ПРО в України є проблеми, які є характерними для інших країн світу.

"Такого масованого застосування оперативно-тактичних ракет не передбачалося перед активною фазою нашої війни. Тому світ зараз стикнувся з викликом, як протистояти такій загрозі, наскільки вона може бути реальною і що вона може з собою принести", – додав фахівець.

Читайте також Самі все знають, – Попович про "допомогу" Ірану з розслідуванням та приклад зі збитим Boeing

На його думку, атаки "шахедів" на населені пункти й цивільні об'єкти критичної інфраструктури були досить ефективними, але ситуація з балістичними ракетами виглядає "тривожнішою".

"Навіть у порівнянні з "шахедом" балістичні ракети можуть мати набагато більше вибухової речовини. Відповідно, пошкодження можуть бути серйознішими. Зараз абсолютно всі усвідомлюють цю загрозу і світ намагається зробити певні кроки, щоб її нівелювати. Навіть на напрямку того, щоб зупинити постачання іранських ракет до Росії", – підкреслив Грабський.

Як іранські ракети можуть загрожувати Україні: дивіться відео

Робота ППО України

Причиною останніх успіхів української ППО експерт вважає ефективне використання військових ресурсів, а також високу професійність ЗСУ.

ЗСУ вже досить натреновані та ППО спроможна успішно діяти проти крилатих ракет, які по суті своїй є безпілотними літаками. Їхня траєкторія й особливості дії нам давно відомі та ми вже заздалегідь можемо ліквідовувати ці об'єкти,
– вказав оглядач.

За його словами, при масованому запуску балістичних ракет, відпрацьовувати по них буде дуже складно, з урахуванням і специфіки траєкторії, і швидкості польоту.

"Там швидкість висока, тому зреагувати не завжди можна буде. А якщо ми говоримо про масовані запуски, то фізично жодна система ППО і ПРО не спроможна буде знищити всю кількість повітряних цілей, які летять на об'єкт", – резюмував аналітик.

Вас також може зацікавити – Іран відправлятиме Путіну ще більше зброї: дивіться відео

Іран постачає Росії зброю: що відомо