СРСР на щиті "Батьківщини-матері": у Дії запускають нове опитування
Джерело:
Михайло ФедоровКиїв продовжує дерусифікацію та дерадянізацію. Українці вирішуватимуть долю "Батьківщини-матері".
Про це розповів міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. Він анонсував нове голосування в Дії.
До теми Місце пам'ятникам вбивцям – на звалищі: в Одесі пропонують знести пам'ятник Катерині ІІ
"Монумент "Батьківщина-мати" вважається найвищою скульптурою в Європі. Але на його щиті досі герб СРСР. Після початку повномасштабної війни процес декомунізації активізувався. Тому Міністерство культури та інформаційної політики ініціювало опитування в застосунку Дія щодо подальшої долі щита з радянським символом", – написав Федоров.
Міністр зазначив, що проголосувати в опитуванні можна впродовж двох тижнів.
Що відомо про "Батьківщину-мати"
Скульптура розташовується на території Національного музею історії України у Другій світовій війні, що на правому березі Дніпра. Це найвища монументальна скульптура у Європі – 102 метри. Її звели у 1981 році. Радянський Союз заплатив за скульптуру 2 мільйони тодішніх рублів.
До речі "Пам'ятник пральній машині": українці глузують з монумента російському солдату у Бердянську
Пам'ятник "дружби" жертви та агресора у Переяславі
На Київщині, у Переяславі, 7 липня демонтували монумент з нагоди 300-річчя "возз'єднання" України та росії. Раніше на скульптурі навіть був напис – "Навіки разом – навіки з російським народом".
Мер Переяслава В'ячеслав Саулко зазначив, що рішення про демонтаж ухвалили ще 22 лютого. Після трагічних подій активісти розмалювали монумент і залишили назви міст, де росіяни вчиняли звірства – Маріуполь, Буча, Ірпінь, Гостомель, Макарів, Харків та Чернігів.
Історія росії – фікція
В Естонії, у місті Отепі, вирішили перенести на цвинтар пам'ятник загиблим радянським солдатам. Коли ж почали розкопки, то з подивом виявили, що ніяких солдатів там немає.
Меморіал існував з 1957 року. За легендою, яку створила радянська влада, у братській могилі були рештки 34 солдатів.
"Факт, що військова могила виявилася повністю пропагандистською фальсифікацією – щось нове для Естонії", – розповів директор військового музею Хеллар Лілль.
Зверніть увагу – у росії вже мовчать про свої "успіхи": дивіться відео