Байден прибув до Німеччини, де починається саміт G7

26 червня 2022, 08:54
Читать новость на русском

Джерело:

"Голос Америки"

Президент Джо Байден прибув 25 червня до Німеччини. Разом із лідерами інших країн, які є союзниками США, він візьме участь у саміті G7,

На зустрічі обговорюватимуть наступні коки у протистоянні російській агресії, а також низку глобальних економічних та екологічних питань. Перші переговори заплановані на сьогодні, 26 червня. 

Читайте також  Зеленський підтвердив, що 27 червня візьме участь у саміті G7

Що відомо про візит Байдена 

Президент США 25 червня прилетів із Вашингтона до Мюнхена, а потім вертольотом прибув до місця проведення саміту G7 – замку Ельмау. 

26 червня Байден зустрінеться із канцлером Німеччини Олафом Шольцом. До них також приєднаються й інші лідери Великої сімки – із Великої Британії, Канади, Франції, Італії та Японії.

Відомо, що саміт відбудеться у замку Ельмау у баварських Альпах. Після цього лідери G7 вирушать до Мадриду на саміт НАТО.

Обидві зустрічі пройдуть на тлі російського вторгнення в Україну, а також світового сплеску інфляції, загрози рецесії і зростаючої проблеми з боку Китаю, який погрожує Тайваню. 

Джо Байден отримав широку підтримку відновлення лідерства США в європейських і азійських альянсах. Реакція на російську загрозу, зокрема, продемонструвала сильну трансатлантичну єдність як щодо військової допомоги Україні, так і щодо запровадження економічних санкцій проти Москви.

Однак президент США, як і кілька європейських лідерів, стикається з тиском усередині країни через наслідки санкцій, які спровокували різкий ріст ціна на паливо. 

На G7 обговорюватимуть план Маршалла для України

Канцлер Німеччини Олаф Шольц пригадав свій візит в зруйнований Ірпінь та зазначив, що побачене нагадало йому німецькі міста після Другої світової війни. Як і тодішній Європі, Україні потрібен план Маршалла для своєї відбудови, зазначив він.

Щодо відбудови Шольц пояснив, що:

  • знадобляться багато мільярдів євро та доларів, а також на це підуть роки;
  • окрім фінансування, вирішальну дію має домовленість щодо того, як виглядатиме такий план Маршалла для України;
  • як це координуватиметься на міжнародному рівні;
  • та які інвестиції найшвидше просуватимуть Україну на її європейському шляху.

До теми – Путін вірить, що він рівноцінний суперник НАТО: деталі у відео