Білорусь заявила, що хоче масової співпраці з Африкою
Джерело:
BeltaУ Білорусі заявили, що розглядають Африку як один з важливих елементів своєї багатовекторної зовнішньої політики. У Мінську вже навіть визначилися з основними напрямками співпраці.
Про бажання Білорусі співпрацювати з Африкою заявив заступник міністра закордонних справ Микола Борисевич на відкритті другого Білорусько-Африканського економічного форуму.
Читайте також Білорусь в ізоляції: чи варто було закривати повітряний простір
Білорусь хоче торгувати з Африкою
Африка – це важливий ринок, на якому активно працюють і за який конкурують такі глобальні гравці, як Китай, США, Росія, Індія, ЄС,
– зазначив Борисевич.
За його словами, Білорусь також розглядає Африканський континент як один з "важливих елементів багатовекторної зовнішньої політики країни".
Заступник міністра додав, що між Білоруссю та Африкою нема політичних розбіжностей, натомість є схожі позиції по міжнародному порядку денному. "У сукупності це створює сприятливий фон для розвитку торгово-економічних відносин як пріоритетний напрям співпраці", – підсував він.
Борсевич додав, що співпраця не починається з нуля та наголосив на важливості того, аби відносини будувалися на принципах взаємної поваги, рівності та рівнозначного врахування інтересів кожної зі сторін.
Вже визначили напрямки торгівлі
Заступник міністра вважає, що наразі слід сконцентруватися не лише на збільшенні обсягів взаємної торгівлі, але й на пошуку нових опорних точок, диверсифікації та використанні нових інструментів.
"У нас вже позначилися кілька магістральних напрямків співпраці – у промисловій кооперації, сільському господарстві, освіті", – розповів Борисевич.
За його словами, відпрацьовані ефективні механізми фінансової підтримки експорту.
Скандал зі затриманням Романа Протасевича: що відомо
- 23 травня білоруські диспетчери посадили у Мінську літак, який прямував з Афін у Вільнюс, заявивши, що у ньому вибухівка. Тоді затримали засновника телеграм-каналу NEXTA Романа Протасевича та його дівчину Софію Сапегу, водночас жодної вибухівки на борту не знайшли.
- Після затримання опозиційного блогера в Євросоюзі вирішили заборонити білоруським авіакомпаніям літати на їхню територію. Україна з 26 травня також припинила пряме авіасполучення з Білоруссю.
- Крім того, міжнародна спільнота розглядає можливість накладення санкції на режим Лукашенка. Зокрема, США повідомили про підготовку адресних санкцій проти ключових представників білоруської влади.