У Білорусі знайшли повішеним директора музею Шишмакова: після виборів він не підписав протокол
Біля білоруського містечка Волковиськ знайшли мертвим Костянтина Шишмакова. Він був директором місцевого музею, а після виборів президента відмовився підписати протокол про підсумки голосування.
Помер Костянтин Шишмаков: що відомо
Про смерть 29-річного чоловіка повідомило у телеграмі опозиційне білоруська видання "Наша ніва". Наразі ж сайт ресурсу є недоступним – цілком імовірно, його блокує білоруська влада.
До теми Сльози і підписи під тиском: члени виборчкомів Мінська розповіли про фальсифікації
За даними журналістів, після того, як Шишмаков відмовився підписати протокол, він зник. А зараз чоловіка знайшли мертвим.
Телеграм-канал Baza передає, що про зникнення Костянтина стало відомим 15 серпня. Того дня він подзвонив дружині та сказав: "Я тут працювати більше не буду, їду додому". Після цього чоловіка ніхто не бачив.
Під час виборів Костянтин входив до складу дільничної виборчої комісії. Після голосування він і ще один член комісії відмовилися підписувати підсумковий протокол. Працював 29-річний Шишмаков директор Військово-історичного музею.
Деталі смерті
Про причини смерті наразі інформації немає. Деякі ЗМІ пишуть про самогубство. Зокрема, білоруське видання Onliner з посиланням на сестру дружину Костянтина повідомляє, що його знайшли повішеним.
Крім того, у Гродненському відділі міліції заявили, що тіло чоловіка виявили в лісі – за кілометр від міста Мости.
Мости розташовуються неподалік Волковиськ / Карта
За словами дружини Костянтина, після його зникнення родина звернулася до правоохоронців. І ті надали дані про місце та район, де востаннє працював телефон директора музею.
Ми ухвалили рішення направити пошукову групу з безпілотниками до місця, де у нього останній раз працював мобільний телефон. Під час пошукових заходів ми виявили автомобіль зниклого. Згодом ми виявили і тіло зниклого",
– зазначив представник пошукової групи "Ангел".
Додамо, після зникнення жодних відомостей про Шишмакова не було. Тому не вдалося встановити ані свідків, ані очевидців. Не з'явилися вони і після того, як інформацію про зникнення поширили мережею.
Зверніть увагу Третя жертва протестів: у МВС Білорусі підтвердили смерть 19-річного хлопця
Оголошення про зникнення Костянтина Шишмакова
Останні події у Білорусі: коротко
- Згідно з офіційними результатами виборів, чинний президент Олександр Лукашенко здобув 80,01% голосів, а його головна опонентка Світлана Тихановська – 10,12%.
- Однак, люди не погоджуються з такими підсумками та вважають Тихановську обраним президентом. На переконання білорусів, вибори були сфальшованими, а явка – завищеною.
- Через незгоду з результатами Білорусь охопили масштабні мітинги та протести. 17 cерпня в країні розпочався загальнонаціональний страйк. Перед цим упродовж тижня страйк оголошували робітники великих заводів.
- Перші дні протестів супроводжувалися застосуванням сили з боку спецпризначенців і правоохоронців. Крім того, силовики стріляли гумовими кулями, розпилювали сльозогінний газ і били ледь не до смерті всіх, хто траплявся їм під руку.
- Відомо про щонайменше 5 загиблих (троє офіційно) і майже 1,5 тисячі потерпілих. Крім того, приблизно 6 тисяч людей затримали. Однак, згодом більшість із них відпустили – зокрема, 13 серпня майже 1 тисячу людей.
- Водночас жодних намірів йти на переговори із протестувальниками та сприяти дипломатичному вирішенню конфлікту Лукашенко не виявляє.
- Тим часом, Євросоюз не визнав результатів виборів у Білорусі та розпочав роботу над санкціями.
- А у штабі Тихановської оголосили про створення Координаційної ради для забезпечення трансферу влади. Туди, за задумом політикині, мають увійти трудові колективи, партії, профспілки та інші організації громадянського суспільства. Мета цієї ради – забезпечити нормальну життєдіяльність держави у перехідний період, щоб не було хаосу та свавілля.
- Водночас опозиція хоче перевиборів.