Відповідне рішення ухвалили очільники МЗС країн Євросоюзу

Відповідне рішення ухвалили після відеоконфренції глав МЗС країн ЄС. Про це повідомив верховний представник ЄС з закордонних справ Жозеп Борель у твіттері.

Актуально Ціна придушення протестів у Білорусі: ЄС може розглянути санкції проти Мінська

Починається робота по покаранню винних у насильстві і фальсифікації,
– написав Боррель.

Лукашенку можуть заборонити в'їзд до ЄС

Раніше глава МЗС Люксембургу Жан Ассельборн повідомив, що президенту Білорусі Олександру Лукашенку та його оточенню можуть заборонити в'їзд до Євросоюзу. Серед санкційних заходів також розглянуть заморожування рахунків цих людей в європейських банках.

Це жорстокий курс дій проти правил і законів вільного суспільства. Він диктатор,
– наголосив Ассельборн.

Масові протести в Білорусі: головне

  • Масові протести в Білорусі почалися після оголошення результатів президентських виборів. За офіційними даними, перемогу на них начебто здобув чинний глава держави Олександр Лукашенко.
  • Білоруси з цим незгодні, вони вважають, що вибори були сфальсифіковані. Відтак, вперше на протести вони вийшли в ніч з 9 на 10 серпня. Мирних демонстрантів почали нещадно бити та затримувати омонівці.
  • Найбільші сутички спалахнули в Мінську. Протести продовжилися і наступного дня. Під час них влада офіційно підтвердила смерть одного з демонстрантів.
  • З 11 серпня білоруси оголосили всенародний страйк – багато хто не вийшов на роботу і не збирається – до того моменту, поки їм не покажуть справжні результати виборів.