Росіяни "здулися", – військовий експерт розповів, яка ситуація в Бахмуті
Бахмут уже певний час залишається найгарячішою точкою на фронті. Російські окупанти не шкодують сил на цьому напрямку, проте все ж їхній наступ там "захлинувся".
Про це 24 Каналу сказав полковник запасу ЗСУ, військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан. Він зауважив, що територію на Бахмутському напрямку взялися окупувати кілька російських приватних військових компаній, і в них це просто не виходить.
До речі Окупанти не зможуть втримувати контратаки ЗСУ біля Бахмута та Сватового, – військовий оглядач
Росіяни "здулися" в районі Бахмута
Світан зазначив, що наступ російських окупаційних військ на Бахмутському напрямку "захлинувся".
Вони "здулися". Є таке поняття в армії. "Здулися" з багатьох причин. Основна – це брак боєприпасів,
– наголосив полковник запасу ЗСУ.
Адже, пояснив він, ми останнім часом знищили кілька великих російських складів із боєприпасами, зокрема, в Ірміному та Кадіївці. До того ж ЗСУ працює по певних логістичних ланцюжках, тому зараз інтенсивність ворожих обстрілів у районі Бахмута впала щонайменше вдвічі.
Військовий експерт додав, що без підтримки артилерії дуже складно виконувати бойові завдання, наприклад, у режимі наступу з поля на місто, на хорошу лінію укріплення. Тому можна сказати, що в районі Бахмута росіяни "здулися".
Світан розповів про ситуацію довкола Бахмута та провал там російського наступу: дивіться відео
Які російські ПВК воюють біля Бахмута
Полковник запасу ЗСУ зауважив, що вагнерівці вже відкрито заявляють про брак боєприпасів, звинувачуючи в цьому російське командування. Водночас це все ж проблема логістики, яку наші воїни знищують завдяки HIMARS.
Тому в районі Бахмута лише поки що ця причина – зменшення кількості боєприпасів. Живої сили там вистачає,
– заявив Світан.
За його словами, в район Бахмута закидаються переважно вагнерівці та деякі інші приватні військові компанії. Загалом там воюють близько 3 ПВК. Також є деякі підрозділи російської армії, які здійснюють відповідні наступальні завдання. Мовиться переважно про морську піхоту й повітряно-десантні війська.
Військовий експерт додав, що в районі Макіївки, трохи на південь від Донецька й на південний схід від Донецько-Макіївської агломерації справді перебувають мобілізовані росіяни. Так окупанти намагаються збільшити щільність військ до глибини 50 кілометрів.
Яка ситуація біля Бахмута: коротко
- Епіцентром бойових дій залишається Донецька область, зокрема Бахмут, де ворог сконцентрував найбільше своїх потужностей. Там Росія розраховує не тільки на регулярну армію, але й приватні підрозділи.
- 2 січня українські прикордонники біля Бахмута та у самому місті прийняли два жорсткі бої, один із яких тривав понад чотири години. Жодного успіху ворог не зазнав.
- Незламний український Бахмут став для окупантів кісткою в горлі. Тож керівник ПВК "Вагнера" Євгєній Пригожин, який постійно намагається захопити його, вирішив поскаржитися на неприступність міста.