В Україні триває перевірка заброньованих працівників: 10% підприємств підозрюють у зловживаннях
Влада ініціювала аудит щодо бронювання військовозобов'язаних працівників. Причиною цьому стало стрімке зростання їхньої кількості.
Про це розповідає 24 Канал з посиланням на коментар першої віцепрем'єр-міністерки – міністерки економіки України Юлії Свириденко для Суспильного. За її словами, перевірка має виявити недобросовісні випадки серед підприємств, що надають собі статус критичних.
Читайте також Бронь від мобілізації у листопаді 2024 року: адвокатка назвала список професій
Зловживання серед критично важливих підприємств
Зазначається, що починаючи з липня цього року, кількість заброньованих працівників на критичних підприємствах в Україні почала різко зростати, що викликало підозри щодо можливих зловживань.
За словами першої віцепрем'єрки та міністерки економіки Юлії Свириденко, аудит розпочали на рівні військово-цивільних адміністрацій та профільних міністерств, які мають право визначати статус критичності для підприємств. Вона повідомила, що зловживання становлять близько 10% від загальної кількості підприємств.
Зараз ми бачимо, що статус критичних мають лише 12% усіх українських підприємств. Ці компанії генерують 67% доходів у державному бюджеті, що свідчить про ефективність системи бронювання. Проте є випадки недобросовісного використання цього статусу, хоч і не більше ніж 5 – 6%,
– зазначила Свириденко.
Як триває перевірка
За словами міністерки, аудит передусім охоплює підприємства, які різко змінили рівень зарплат або стрімко наростили штат у секторах, де дозволено бронювання. Це дозволяє виявити компанії, що, можливо, неправомірно скористалися статусом критичних для уникнення мобілізації працівників.
До слова, Уряд пропонує зміни в бронюванні за принципом "воюй або працюй", що має на меті створення додаткових робочих місць і підвищення заробітних плат, а також сприяння поверненню українців до країни.