Наслідки атак важчі, ніж очікувалось: чи будуть українці зі світлом у вересні
Росія завдала масштабних ударів по об'єктах енергетики по всій Україні. Відновлення пошкоджених систем передачі та розподілу електроенергії триватимуть довше, ніж прогнозували.
Водночас найближчим часом не мало б виникнути критичних ситуацій в енергосистемі. Експерт з питань енергетики Геннадій Рябцев у розмові з 24 Каналом пояснив, що на початку осені тривалість вимкнень не перевищуватиме двох черг.
Дивіться також Можливий блекаут на декілька годин: який найгірший сценарій для України
Які проблеми виникли після масованих атак Росії
Після двох масштабних обстрілів України, де ціллю росіян здебільшого були об'єкти енергетичної інфраструктури, енергетики розпочали роботи для стабілізації ситуації.
Ситуація, що склалась зараз, є серйозною. Наслідки виявилися більшими, ніж від початку прогнозувалося, тому не одну – дві доби відновлюють електропостачання. Відновлювальні роботи триватимуть впродовж усього тижня,
– зазначив Геннадій Рябцев.
Зокрема, росіяни завдали ударів по системах передачі та розподілу, як у 2022 – 2023 роках. Показово, що окупанти били ракетами крилатими авіаційними ракетами крилатого базування, адже той захист, який був встановлений на більшості об'єктів, хоч і зміг зменшити наслідки атак, але не зміг повністю їх нейтралізувати.
"Ми маємо проблеми з передачею електричної енергії та її розподілом із заходу на схід та з півночі на південь. Найбільші проблеми виникли у Дніпрі й області, столичному регіоні, а також в Одесі та області. Зараз головним завданням в енергетиків – використати накопичені резерви, щоб якнайшвидше відновити передачу та розподіл", – пояснив експерт з енергетики.
До теми Росія вперше атакувала касетними боєприпасами розподільні підстанції України
Наразі більш-менш достатньо міжсезоння, аби забезпечити усіх споживачів електричною енергією. Втім головна проблема якраз у відновленні систем передачі та розподілу електроенергії. На це потрібно більше часу, ніж очікувалося.
"Після тижня ситуація покращиться. Я продовжую стверджувати, що у вересні та, можливо, упродовж всього жовтня тривалість вимкнень буде мінімальною та не перевищуватиме двох черг одночасно у пікові години", – підсумував Рябцев.