У США підтвердили використання хлорпікрину проти українських військових: чим він небезпечний

3 травня 2024, 14:38
Читать новость на русском

Держдеп США офіційно підтвердив, що росіяни використовують проти українських військових хімічну зброю. Американські посадовці розповіли, чим небезпечний хлорпікрин і чому його використання порушує міжнародні конвенції.

У Держдепі США заявили про беззаперечні докази використання росіянами проти українських військових хімічних боєприпасів, наповнених сльозогінним газом хлорпікрином.

Дивіться також Не поодинокі випадки: США підтвердили, що Росія використовує проти ЗСУ заборонену хімічну зброю

Чому росіяни використовують хлорпікрин

Росія використовує на полі бою реагенти, які зазвичай використовують для боротьби з масовими заворушеннями. Використання цього газу в бойових діях порушує Конвенції про заборону хімічної зброї.

У Держдепі США повідомляють, що використання таких хімікатів не є поодиноким інцидентом і, ймовірно, викликане бажанням російських військ більш ефективно витісняти українські сили з укріплених позицій і досягати тактичних переваг на полі бою.

Чим небезпечний газ хлорпікрин

Безбарвна рідина була відкрита в 1848 році. Мирне використання хімікату зосереджене в основному в сільському господарстві для обробки ґрунту від грибків, бактерій та комах. Як зброю його в сумішах з іншими отруйними газами вперше почали використовувати під час Першої світової війни.

Хлоропікрин може всмоктуватися системно при вдиханні, ковтанні та через шкіру. У високих концентраціях сильно подразнює легені, очі та шкіру, викликає блювоту, запаморочення, сильне запалення очей, носа, горла, дихальних шляхів, конвульсії. Також газ спричиняє втрату свідомості та пошкоджує шкіру. За високої концентрації людина може померти за лічені хвилини.

Що відомо про використання хімічної зброї росіянами

  • Сполучені Штати Америки 1 травня звинуватили Росію у використанні забороненої хімічної зброї проти України. Держдепартамент США визнав, що російська армія використовує хлорпікрин – сльозогінний та задушливий газ. У відомстві запровадили нові санкції проти підприємств хімічної промисловості агресора, аби збільшити для Москви витрати, пов'язані із війною.
  • У 115 бригаді поділилися деталями, як тривала оборона Очеретиного в Донецькій області. Там зауважили: противник дуже сильно переважав і знищував українські позиції разом із особовим складом, використовуючи, зокрема, і хімічну зброю.
  • Ексспівробітник СБУ Іван Ступак пояснив, що, все ж таки, спонукає росіян до використання забороненого хімічного озброєння. За його словами, хімічна зброя неефективна на відкритій місцевості. Але її запасів на російських складах величезна кількість.