Аж ніяк не керівник ПВК "Вагнер": у ГУР пояснили, яка справжня роль Пригожина
На жаль, останнім часом ми надто багато згадуємо про Пригожина, який у всіх асоціюється з ПВК "Вагнера". Як з'ясувалося, він не керує найманцями. У нього інша функція.
І про неї під час телемарафону розповів речник ГУР МО Андрій Юсов, передає 24 Канал. За його словами, загонами бойовиків Пригожин не керує. Натомість для "кухаря Путіна" відведена інша роль.
Читайте також Кремль не має чіткого плану оборони Криму: чому Путін намагається затягнути війну
Не керівник, а піарник
Як зауважив Юсов, у Пригожина в цьому випадку є дві ролі: медійна та політична.
Якщо ми говоримо про Пригожина, то його ключова функція – медійна та політична. Він безпосередньо не керує бойовими загонами, він не очолює штаб. Тобто його завдання – це забезпечення ресурсної бази, фінансування,
– наголосив Юсов.
Пригожин займається фінансовою частиною. Він організовує тіньовий бізнес на території Росії, а також за її межами. "Кухар Путіна" займається також піаром, турбуючись про політичне майбутнє. Як ви вже зрозуміли, світлини з буцімто "передової" – частина цього піару.
Ну і активність вагнерівців на полі бою мала б додати Пригожину впливовості серед росіян. Зокрема тоді, коли скинуть Путіна з вигаданого ним же престолу. І саме для цього прибрали Суровікіна, котрий симпатизував "кухарю Путіна". Таким чином знову на кілька сходинок опустили вплив ПВК "Вагнера".
Водночас Юсов заявив, що санкції проти ПВК "Вагнера" матимуть свій вплив. На його думку, це дозволить зробити грошові потоки меншими. А отже, Пригожин не матиме ресурсу воювати в нашій державі.
ПВК "Вагнера" відсовують на задній план
- Про це свідчить, наприклад, останній звіт Інституту з вивчення війни. У ньому йдеться про те, що Росія вирішила посилити наступ під Бахмутом. Водночас вагнерівців вирішили замінити на регулярні війська ворога.
- Аналітики зауважили, що вагнерівці зазнали серйозних втрат у Бахмуті з осені 2022 року. Представник США, який вирішив залишитися анонімним, заявив 5 січня, що військо Пригожина скоротилося на 4 100 бійців ліквідованими та 10 тисяч – пораненими. Під Бахмутом, що цікаво, могло загинути понад 1 000 найманців.
- Наостанок зауважимо, що вагнерівці зазнають шалених втрат і через супутні захворювання. Наприклад, 300 найманців відмовилися лікувати в лікарні Ювілейного, що на Луганщині. А все тому, що у них були – ВІЛ/СНІД, сифіліс, туберкульоз і пневмонії.