Члени комісії з обрання керівництва САП просять допомогти розблокувати конкурс
Джерело:
УкрінформЧастина конкурсної комісії з обрання голови САП звернулася до генпрокурорки Ірини Венедіктової. Вони просять допомогти розблокувати процес, який затягують вже тривалий час.
По допомогу до Венедіктової звернулося 5 членів комісії з обрання голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Вони просять вплинути на процес, аби "завершити роботу в найкоротший термін".
До теми Фіналіст конкурсу на голову САП збирається до суду через результати відбору
Хто підписав лист
- Роман Куйбіда,
- В'ячеслав Навроцький,
- Драго Кос,
- Томас Фаєрстон,
- Нона Цоцорія.
Вони наголосили, що комісія відмовилася:
- затвердити результати співбесід кандидатів,
- подати генпрокурорці кандидатуру Олександра Клименка і навіть затвердити рішення, яке підтверджує підрахунок балів кандидатів.
Голова комісії звернулася до Венедіктової
Під час засідання 21 грудня голова комісії Катерина Коваль висловила різні причини, чому вони не можуть негайно затвердити результати. Серед них була й необхідність спочатку проконсультуватися з Офісом генпрокурора щодо відповідності кандидатів закону. Щодо цього Коваль навіть надіслала листа Венедіктовій від імені усієї комісії.
Додаткові перевірки не потрібні, – комісія
Однак решта членів комісії наголосили, що цей лист – не є рішенням усіх і додаткова перевірка не потрібна, адже її вже проводили.
Рекомендуємо До 2022 року: США закликають якнайшвидше обрати нового керівника САП
Хоча НАЗК дало чітку відповідь про відсутність правових підстав для проведення додаткових повторних перевірок, цього виявилося недостатньою для деяких членів. 24 грудня комісія знову не завершила свою роботу,
– мовиться у повідомленні.
Автори звернення зазначили, що така ситуація не є наслідком суперечок між іноземними та українськими членами комісії. Навпаки – усі підтримали результати.
"Ми віримо, що чітка заява від вас (Венедіктової – 24 канал) про те, що всі кандидати-переможці пройшли перевірку та відповідають всім законам переконає всіх членів комісії затвердити результати. Але без такої заяви процес може затягнутися", – наголосили члени комісії.
Позиція Центру протидії корупції
За словами юристки Центру протидії корупції Олени Щербан, все показує на те, що у 2021 році таких засідань вже не буде. Коли вони відбудуться – невідомо.
Конкурс вже завершений. Єдине, що залишилось конкурсній комісії, просто подати цю кандидатуру генеральній прокурорці, щоб вона підписала наказ про призначення.
Справи загубили
Відсутність довгий час антикорупційного прокурора щонайменше загубило справу щодо Олега Татарова. Адже якби був незалежний керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, її вже зараз розглядали б у Вищому антикорупційному суді.
Ця справа – десятки мільйонів збитків у державному бюджеті,
– відзначила Щербан.
Вона зауважила, що, окрім цієї справи, Національне антикорупційне бюро розслідувань зараз взагалі не готове реалізовувати якісь резонансні розслідування. Без керівника САП рухатися у відповідних справах стане неможливо.
Що буде з конкурсом на керівника САП: дивіться відео
Коротко про затягування процесу обрання голови САП
- Головного антикорупційного прокурора країни не можуть призначити вже понад рік.
- Комісія провалює голосування, бо члени просто не приходять на засідання. Відповідно – бракує голосів.
- За результатами конкурсу на посаду голови САП, перемогу здобув детектив Національного антикорупційного бюро Олександр Клименко.
- 29 грудня посольство США в Києві закликало комісію негайно призначили керівника САП.
Це може вас зацікавити – У Зеленського відреагували на зрив конкурсу на керівника САП: дивіться відео