Чому до ТЦК викликають усіх чоловіків і кого ВЛК визнає непридатним: чіткі пояснення
В Україні оголошено загальну мобілізацію, вона триватиме щонайменше до 15 листопада, а далі очевидно, що Рада продовжить воєнний стан і відповідно призов. Це необхідність в умовах війни, щоб протистояти російській агресії.
Відповідно, працівники територіального центру комплектування і соціальної підтримки отримали завдання проводити мобілізаційні заходи. Для чого вручають повістки усім і кого ВЛК може визнати тимчасово непридатним або виключити з обліку, розбирався 24 Канал.
Дивіться також Мобілізація в Україні: чи можуть виключені з військового обліку чоловіки виїжджати за кордон
Передусім зауважимо, що мобілізаційні заходи, про які ми вище згадали, передбачають: оповіщення, уточнення даних, перевірку придатності до військової служби та мобілізацію.
Як можуть вручати повістки
Повістки представники ТЦК вручають адресно та на вулицях усім чоловікам. У запорізькому обласному ТЦК пояснили, чому викликають для уточнення даних усіх чоловіків та чому вручають повістки на вулиці.
Усе просто – повістки можуть видати як за місцем проживання, так і в громадських місцях, бо законодавство не регламентує це питання і чітко не визначає, де саме уповноважені особи можуть вручати повістки.
"У зв'язку з тим, що не всі громадяни виконують правила військового обліку, виникає необхідність уточнити їх облікові дані. Тільки з цією метою", – зазначив Суспільному начальник відділу військового обліку обласного ТЦК Запоріжжя Андрій Гуренко.
Важливо. Втім, якщо вручити повістку можуть кожному, то мобілізувати – ні. Призвати до лав ЗСУ будь-кого заборонено до того, поки особа не пройде військово-лікарську комісію, яка власне і визначить його придатність до військової служби.Кого вважають непридатним до служби
ВЛК проводить обстеження військовозобов'язаних чоловіків до мобілізації, керуючись наказом МО № 402. Узагалі ВЛК видає військовозобов'язаним три висновки:
- придатний;
- обмежено придатний, коли у людини є певні захворювання чи фізичні вади;
- непридатний, з виключенням з військового обліку.
Для проведення ВЛК, начальник ТЦК вручає повістку військовозобов'язаним, які не мають права на відстрочку. Для проходження комісії необхідно пройти таких лікарів:
- терапевта;
- хірурга;
- невропатолога;
- психіатра;
- окуліста;
- оториноларинголога;
- стоматолога;
- дерматолога.
Перед проходженням ВЛК військовозобов'язаний має зробити такі обстеження:
- загальний аналіз крові та дослідження сечі;
- визначення групи крові та резус-належності;
- рентгенологічне (флюорографічне) обстеження органів грудної клітки; електрокардіографію (ЕКГ);
- серологічний аналіз крові на: антитіла до вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), антиген до вірусу гепатиту "В" (HBsAg), антитіла до вірусу гепатиту "С" (anti-HCV), реакція мікропреципітації з кардіоліпіновим антигеном (RW);
- дослідження крові чи УЗД, якщо є хронічні захворювання.
Варто знати! Якщо у військовозобов'язаного на момент проходження комісії є гострі захворювання, йому надається відстрочка на лікування до 2-х місяців.
Якщо за 2 місяці стан не покращується, надати ще 2 місяці. І так можна давати відстрочку 3 рази по 2 місяці, тобто до 6 місяців. Як правило, якщо упродовж 6 – 12 місяців хвороба не виліковується, чоловіка визнають непридатним до служби та виключають з військового обліку.