Мовиться про чоловіків віком від 18 до 60 років, які виключені з військового обліку. Як такій категорії можна виїхати за кордон та що для цього потрібно – інформує 24 Канал.
Дивіться також Мобілізація в України триває: чи можна оскаржити повістку у суді
Чи можуть виїхати за кордон виключені з військового обліку
Якщо чоловік віком від 18 до 60 років має медичні протипоказання, що перешкоджають йому проходити військову службу, то він може бути виключений з військового обліку. Проте цей факт обов'язково має встановити військово-лікарська комісія, адже саме вона ухвалює рішення про придатність, обмежену придатність чи непридатність військовозобов'язаних.
Згідно із рішенням ВЛК про непридатність до служби та заявою про виключення з військового обліку, чоловік може виїхати за кордон. Це регулюється 1 частиною статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", а також пунктом 2 – 6 Правил перетину державного кордону громадянами України від 27 січня 1995 року №57.
Як відбувається виключення з обліку
За чинним законодавством, підставами для виключення з військового обліку є:
- медичні протипоказання;
- вагітність;
- вік понад 60 років;
- наявність дітей віком до 3 років;
- інвалідність та інші.
Якщо військовозобов'язаний хоче бути виключеним з військового обліку, то він першочергово має подати заяву до ТЦК та СП, вказавши підставу. Окрім того, треба підкріпити звернення відповідними документами, які дозволяють виключити з обліку.
Після ухвалення відповідного рішення військкомат видає наказ про виключення з обліку, який передає до військової частини. Після цього військовослужбовець може отримати відпустку, аби зібрати речі та необхідні документи.
Які документи потрібні для проходження ВЛК
Уряд вніс певні зміни у роботу військо-лікарських комісій, тому пройти її можна тепер не лише у ТЦК та СП, а й у звичайних лікарнях чи поліклініках. Проте варто пам'ятати, що військовозобов'язаний повинен мати із собою документи, серед яких:
- направлення на медичний огляд ВЛК;
- медична книжка, медичні довідки, результати оглядів та обстежень;
- посвідчення особи (військовий квиток або посвідчення офіцера);
- медична характеристика (необов'язковий документ у воєнний час);
- службова характеристика (необов'язковий документ у воєнний час);
- оригінал довідки про обставини травми від вашої військової частини або засвідчена копія акту про нещасний випадок;
- посвідчення УБД (за наявністю);
- витяги з особових справ та інші довідкові матеріали для військовослужбовців-учасників бойових дій.