Вночі сирени лунали в Центрі та на Сході: Повітряні сили пояснили, з чим це пов'язано
У ніч проти 12 грудня на Київщині, Черкащині, Одещині та в інших регіонах лунали сигнали повітряної тривоги. Речник командування Повітряних Сил розповів про потенційну небезпеку, яка була для жителів цих областей.
Близько 00:30, 12 грудня жителі Київської, Житомирської, Вінницької, Черкаської, Кіровоградської, Харківської, Миколаївської та Одеської областей, очевидно, прокинулись від того, що почули сигнали повітряної тривоги. Юрій Ігнат в ефірі національного телемарафону зазначив, що є декілька типів тривог та жодну з них не варто ігнорувати.
Читайте також Чи впливає погода на застосування іранських дронів: пояснення Повітряних сил
Види повітряних тривог
Варто зауважити, що спікер Збройних Сил точно не сказав, що стало причиною цього ввімкнення сигналу повітряної тривоги, однак назвав ті випадки, коли це роблять. Ймовірно, через одну з перелічених причин ввімкнули тривогу цього разу. Отже, сигнал доводиться вмикати:
- коли є повітряна загроза;
- коли поступає інформація від партнерів України щодо ракетної небезпеки, можливого застосування балістичних ракет;
- коли є інформація про застосування реактивних систем залпового вогню – від цього виду атак потерпають прифронтові регіони.
Бачимо, що ця доба минула більш-менш спокійно, зокрема вночі. Однак на Сході країни ведуться активні бойові дії. Противник застосовує і авіацію, і інші засоби,
– констатував Ігнат.
Також він пригадав, що за минулу добу Збройні Сили завдали 14 авіаційних ударів, де була зосереджена військова та технічна сила окупантів.
Зверніть увагу! 12 грудня – це День сухопутних військ України, тому варто привітати наших захисників. Про це також згадав речник Повітряних Сил під час свого включення в телемарафон.Чи запускатиме Росія ракети з Середземного моря
До теми повітряних тривог та ракетних обстрілів варто згадати аналіз Повітряних Сил щодо того, чи запускатиме Росія найближчим часом ракети з Середземного моря. Наразі загрози чергового масованого обстрілу немає, адже ті кораблі, які стоять на водах з носіями, просто плавають.