Чому тримають у таємниці імена людей, яких рятуватимуть із полону бойовиків: пояснення Резнікова

19 квітня 2020, 04:59
Читать новость на русском

Тих людей, про яких говорять публічно, врятувати з полону бойовиків важче. Адже росіяни починають маніпулювати інформацією про них та підвищувати ставки під час переговорів.

Про це розповів віцепрем'єр-міністр із питань тимчасово окупованих територій і представник України в політичній підгрупі ТКГ у Мінську Олексій Резніков в інтерв'ю "Сьогодні".

До теми Спиляні зуби й катування струмом: чому ексбойовики не захотіли повертатися до "своїх"

Росіяни зловживають публічною інформацією про полонених

Якщо родичі полонених бойовиками українців чи бранців Кремля публічно називають прізвища своїх рідних, то цим вони лише ускладнюють переговори. За словами Резнікова, росіяни залюбки зловживають цією інформацією та підвищують ставки у складному процесі обміну.

Чим публічнішою стає людина, тим, природно, складніше її звідти забрати. Ба більше, за них Росія починає вимагати неоднозначні фігури,
– сказав урядовець.

І пояснив: "Коли ми сьогодні дивуємося, що віддали якісь знакові фігури минулого разу, подивімося, а які знакові фігури забрали ми".

Потрібно забирати усіх, кого зможемо

"Не існує універсальної формули, чим один українець кращий або гірший за іншого", – переконаний Резніков. Усі громадяни України мають право жити вільним життям на підконтрольній своїй державі території.

Зараз потрібно забирати всіх, кого можемо: і цивільного, і військового. Немає різниці. Вони всі громадяни України. Боротися потрібно за кожного,
– наголосив віцепрем'єр.

Важливе про наступний обмін Зеленський пояснив, кого може повернути Україна

Коротко про наразі останній обмін 16 квітня

  • Проросійські бойовики на Донбасі 2 квітня запропонували українській владі списки утримуваних, яких готові відпустити. Списки окремо подали луганські та донецькі окупанти, разом в обох було лише 19 людей.
  • 8 квітня ТКГ домовилася щодо списків та дати – не пізніше Великодня.
  • 16 квітня обмін відбувся: Україна повернула 20 своїх громадян, натомість відпустила 18 бойовиків та їхніх прихильників (четверо, до слова, не захотіли повертатися на окуповані території).
  • Врятувати вдалося здебільшого цивільних (у списках було лише двоє військових і правоохоронець).