Іран поки не просив Францію розшифрувати чорні скриньки зі збитого літака МАУ

14 січня 2020, 15:48
Читать новость на русском

Іран не буде самостійно розшифровувати бортові самописці зі збитого над Тегераном українського літака МАУ, бо не має для цього необхідних технологій. Іранська сторона заявила, що передасть чорні скриньки на експертизу у Францію. Водночас Париж запевняє, що до них з цим питанням ніхто офіційно не звертався.

Про передачу чорних скриньок Франції заявив 14 січня представник судової влади Ірану Голамхусейн Ісмаїлі, повідомляє IRNA.

Зверніть увагу! Можливе падіння режиму: західні медіа про протести в Ірані через катастрофу МАУ

Чорні скриньки будуть відправлені у Францію для з’ясування усіх аспектів катастрофи,
– йдеться у повідомленні.

До процесу розшифровки долучать українських та міжнародних експертів.

Раніше глава відділу розслідування подій Організації цивільної авіації Ірану Хасан Резаєфар сказав, що Іран використовував усі свої засоби для вивчення вмісту чорної скриньки, однак країні не вистачає необхідної технології для її розшифровки.

До теми: Трюдо назвав причину авіакатастрофи літака МАУ в Ірані

Водночас у Бюро дослідження і аналізу безпеки цивільної авіації Франції (BEA) повідомили, що до них ніхто не звертався з проханням розшифрувати бортові самописці збитого літака МАУ.

Триває дискусія між усіма зацікавленими сторонами розслідування. На даний момент Бюро дослідження і аналізу безпеки цивільної авіації Франції не було запропоновано виконати розшифровку даних з чорних скриньок,
– наголосили в Бюро.

Зауважимо, 11 січня Бюро запевняло, що розшифровку двох бортових самописців літака МАУ проведуть в Україні, а його фахівці будуть залучені до процесу.

Що відомо про чорні скриньки літака МАУ:

  • Першу чорну скриньку знайшли на місці падіння українського літака вранці 8 січня – за кілька годин після катастрофи. Другу – близько обіду.
  • Одна зі скриньок збереглася у доброму стані, інша – отримала пошкодження.
  • Іран спочатку заявив, що не буде передавати їх на експертизу компанії Boeing, а спробує розшифрувати самостійно.
  • 10 січня іранці планували відкрити одну чорну скриньку українського літака МАУ, але не змогли через брак технологій.


Чорна скринька збитого над Іраном літака МАУ / скріншот

Авіакатастрофа МАУ в Ірані: коротко про головне

  • Вранці 8 січня український літак Boeing 737 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" розбився незабаром після вильоту з аеропорту Імама Хомейні в Тегерані. Літак здійснював рейс PS 752 Тегеран – Київ.
  • На борту перебувало 176 людей: 167 пасажирів та 9 членів екіпажу (усі українці). Ніхто із них не вижив. 11 січня Іран офіційно повідомив, що його військові випадково збили український літак. Відповідальність за скоєне взяв на себе Корпус вартових ісламської революції.
  • Президент Ірану Хасан Рухані попросив вибачення перед українцями за катастрофу та запевнив у справедливому розслідуванні аварії, покаранні винних та в наданні компенсації.
  • Через намагання влади приховати справжню причину катастрофи літака МАУ в Ірані спалахнули масові протести – люди вийшли на вулиці Тегерану та усіх найбільших міст країни. Ввечері 12 січня між демонстрантами та правоохоронцями спалахнули сутички – є загиблі та поранені.
  • 14 січня в Ірані арештували ймовірних винуватців катастрофи українського літака МАУ під Тегераном.


Основні факти про авіакатастрофу літака МАУ в Ірані / інфографіка 24 каналу