Таку думку висловив прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, повідомляє Global News. За його словами, саме напруженість на Близькому Сході призвела до трагедії з літаком.

Важливо: Чи міг Іран збити український літак свідомо: оцінка секретаря РНБО Данілова

"Якби не було б напруженості, якби в останній час не було ескалації у регіоні, ці канадці були вже удома зі своїми родинами", – сказав він.

Канадський прем'єр відзначив, що авіакатастрофа є наслідком тих подій, що відбуваються під час війни чи конфлікту. Тому сторони мають працювати над послабленням конфлікту.

Невинні жертви отримують основний удар. І це нагадує, чому всім треба так зосереджено працювати з деескалацією, просуватися вперед, аби знизити напруженість і знайти шлях, який виключає подальші конфлікти та вбивства,
– наголосив Трюдо.

Зауважимо, напередодні катастрофи українського літака, між США та Іраном спалахнув конфлікт. 3 січня американці за особистим наказом Дональда Трампа вбили в Іраку іранського генерала Касема Сулеймані. Іран у відповідь обстріляв військові бази США в Іраку. За кілька годин після цього у небі поблизу Тегерана збили пасажирський літак МАУ.

Авіакатастрофа МАУ в Ірані: коротко про головне

  • Вранці 8 січня український літак Boeing 737 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" розбився незабаром після вильоту з аеропорту Імама Хомейні в Тегерані. Літак здійснював рейс PS 752 Тегеран – Київ.
  • На борту перебувало 176 людей: 167 пасажирів та 9 членів екіпажу (усі українці). Ніхто із них не вижив.11 січня Іран офіційно повідомив, що його військові випадково збили український літак. Відповідальність за скоєне взяв на себе Корпус вартових ісламської революції.
  • Президент Ірану Хасан Рухані попросив вибачення перед українцями за катастрофу та запевнив у справедливому розслідуванні аварії, покаранні винних та в наданні компенсації.
  • Через намагання влади приховати справжню причину катастрофи літака МАУ в Ірані спалахнули масові протести – люди вийшли на вулиці Тегерану та усіх найбільших міст країни. Ввечері 12 січня між демонстрантами та правоохоронцями спалахнули сутички – є загиблі та поранені.
  • 14 січня в Ірані арештували ймовірних винуватців катастрофи українського літака МАУ під Тегераном.

авіакатастрофа літака мау в Ірані
Основні факти про авіакатастрофу літака МАУ в Ірані / інфографіка 24 каналу