Рівень загрози надзвичайно високий: росіяни наростили присутність ракетоносіїв у Чорному морі
Джерело:
Сили оборони півдня УкраїниВорог надзвичайно підступний і може завдати ракетного удару у будь-який момент. Про це також свідчить нарощення присутності ракетоносіїв у Чорному морі.
Станом на ранок 21 серпня відомо, що в акваторії Чорного моря не лише підводний ракетоносій "Калібрів", а й надводний. Сили оборони півдня України констатували, що загальний залп ракет суттєво зріс.
Читайте також Поцілили по мостах – поцілимо і по понтонах, – Гуменюк попередила, що окупантів ніщо не врятує
Рівень загрози дуже високий
Власне, станом на північ 21 серпня йшлося про те, що на бойовому чергуванні підводний човен з 4 ракетами типу "Калібр". Зранку вивели в море ще й малий ракетний корабель. Відтак, сумарний залп зріс уже до 12 ракет.
Напруження ситуації передбачуване. Рівень ракетної загрози – дуже високий. До сигналів повітряної тривоги, як і до своєї безпеки, ставимось відповідально, реагуємо оперативно,
– наголошують у Силах оборони півдня України.
В ефірі телемарафону речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк зауважила, що напередодні Дня Незалежності Росія дійсно може створювати напруження. Ба більше, не виключені ракетні удари, а рівень загрози вона назвала надзвичайно високим.
Вона також звернула увагу на тип ракетоносіїв, які використовує ворог. Наталія Гуменюк нагадала, що пуски з підводних човнів надзвичайно складно виявити. Відтак, на реагування "є не година, а декілька хвилин".
За словами речниці ОК "Південь", у ворога є кілька пускових рубежів. Водночас вона нагадала, що "Калібри", випущені з моря, можуть долати відстань до 2 500 кілометрів. Тож, для загарбників не критичним є вибір пускового рубежу.
Удар можливий навіть з бухти
На цьому напередодні наголошувала Наталія Гуменюк. Вона, власне, коментувала питання ймовірності атаки на День Незалежності.
Тому розслаблятися зарано, а знаючи тяжіння нашого ворога до сакральних дат, цілком імовірно, що якраз в цей період посиляться загрози, і можливі масовані атаки, в тому числі з використанням надводних та підводних ракетоносіїв, застосування стратегічної і тактичної авіації, ударних безпілотників. Тому ми говоримо про можливу загрозу, яка буде нарощуватися ближче до важливих дат,
– пояснила вона.
За її словами активність тих же МіГів, яку ми спостерігали впродовж останніх днів, може бути не випадковою. Не виключено, що ворог міг проводити попереднє злагодження повітряних сил. А це також слід вважати непрямою ознакою того, що окупанти готуються до атак.