У Росії вирішили ігнорувати відмову Данії щодо будівництва "Північного потоку-2"
Данія знову не дала "Газпрому" дозволу на прокладання російського "Північний потік-2" у своїх територіальних водах. Однак у Росії кажуть, що навіть попри це переносити дату запуску газопроводу не збираються .
Росія вже вкотре намагається отримати дозвіл на прокладання скандального газопроводу на дні Балтійського моря, повідомили у прес-службі НАК "Нафтогаз України".
Читайте також: Творці "Північного потоку-2" зізнались, що він не зможе замінити транзит через Україну
Однак у "Газпромі" знову почули відмову Данії щодо маршруту "Північного Потоку-2".
Зрив планів "Газпрому" прокоментував також голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв на своїй сторінці у Facebook. Він зазначив, що це "проект не вбиває", але лише "поки що".
Водночас у "Нафтогазі" не виключають того, що "Газпром" може прокласти трубопровід в обхід територіальних вод Данії, однак на це російській компанії знадобляться додаткові зусилля та ресурси
Є вагомі причини очікувати, що ми отримаємо цей дозвіл,
– повідомив представник дочірньої компанії Газпрому Йєнс Мюллер під час прес-конференції у Берліні.
Цілком ймовірно, що такий варіант справді розглядають у Росії. Так, міністра енергетики Росії Олександра Новака стверджує, що позиція Данії не вплине на плани ввести "Північний потік-2" в експлуатацію на початку 2020 року, пишуть російські ЗМІ. Тоді завершується чинний контракт на транзит російського газу через Українську газотранспортну систему.
Зазначимо, комітет постійних представників держав ЄС затвердив проект змін до газового законодавства Євросоюзу. Тепер за застосування правил ЄС до цього газогону відповідатиме Німеччина під наглядом Єврокомісії. У Берліні ж наполягають на продовженні транзиту газу через Україну.
Категорично засуджує будівництво газопроводу США. Вашингтон переконаний, що "Північний потік-2" разом із "Турецьким потоком" дасть можливість Москві реалізувати погрози
Що таке "Північний потік-2"?Це друга гілка вже наявного "Північного потоку". Його проект передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю у 55 мільярдів кубічних метрів газу в рік. Газопровід будують не тільки для того, щоб поширити свій вплив у Європі, а й щоб обійти транзитні збори України. "Північний потік-2" починається у російському Виборзі, проходить дном Балтійського моря та пролягає між країнами Балтики, Фінляндією, Польщею, Швецією, Данією та нарешті закінчується у німецькому Ґрейсфальді. Загалом – 1230 кілометрів. Вже побудовано приблизно 700 кілометрів.
Де проходить "Північний потік-2"
Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, Словаччина, США та Данія. Фахівці переконують, що з точки зору прибутковості – це взагалі не вигідний проект. Крім того, існують твердження, що поява "Північного потоку-2" збільшить залежність ЄС від російського "Газпрому", який вже постачає близько третини обсягів газу в ЄС. До слова, Україна після запуску "Північного потоку-2" втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.