Мобілізація в Україні: чи можна на підставі альтернативної служби отримати відстрочку
Джерело:
b2bconsultВ Україні від початку повномасштабного вторгнення Росії введено загальну мобілізацію та воєнний стан. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки, втім, дехто може отримати відстрочку.
Юрист Дмитро Дончак пояснив, чи можна отримати відстрочки від мобілізації для тих, хто колись проходив альтернативну службу замість строкової. За його словами, законодавство України визначає альтернативну службу як заміну військовій службі.
Дивіться також Чи є остаточне рішення комітету щодо законопроєкту про мобілізацію: нардеп відповів
Пояснення юриста
Дончак пояснив, що відповідно до статті 1 закону України "Про альтернативну (невійськову) службу" і статті 4 закону України "Про військову службу та військовий обов'язок", альтернативна (невійськова) служба означає таку діяльність, яку виконують замість проходження строкової військової служби і яка спрямована на виконання обов'язку перед суспільством.
Водночас указом Президента з 24.02.2022 року в Україні скасовано призов на строкову військову службу, натомість запроваджено загальну мобілізацію,
– зазначив юрист.
Експерт підкреслив, що відповідно до статті 23 закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", існує чіткий перелік осіб, які не підлягають мобілізації.
Дончак зауважив, що ця стаття не надає можливості отримання відстрочки для осіб, які проходили альтернативну службу.
"Бо строкова служба в мирний час – це одне, а мобілізація під час повномасштабного вторгнення – це зовсім інше. Захист батьківщини є обов’язком кожного громадянина України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Таким чином, ваші релігійні переконання не є підставою для звільнення від мобілізації", – пояснив він.
Мобілізація в Україні: останні новини
- Глава Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив, що законопроєкт щодо мобілізації вже розглянуто в парламентському Комітеті. За його словами, наразі готується порівняльна таблиця для другого читання.
- Командувач Сухопутних військ Олександр Павлюк заявив, що скільки б допомоги ми не отримали, скільки б зброї не давали партнери – армії бракує людей. Тому він закликав українців приєднатися до лав ЗСУ.
- Заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко розповіла, що е-кабінетом військовозобов'язаного буде необов'язково користуватися і це буде справою кожною. Вона додала, що в електронному реєстрі будуть тільки ті дані, які прописані в законі й можуть сприяти зменшенню кількості помилок при військовому обліку.