Наразі в Україні готують до другого читання законопроєкт про посилення мобілізації. Комітет з нацбезпеки вже розглянув усі запропоновані до документа правки. Однак є певні нюанси.

Дивіться також Новий закон, виїзд студентів і жодних "обмежено придатних": якою буде мобілізація у квітні

Остаточного рішення поки немає

Нардеп від "Слуги народу" Ігор Копитін розповів, що комітет працював цієї суботи, 6 квітня. Він планує продовжити розгляд правок до закону про мобілізацію невдовзі.

Деякі суперечливі питання досі не узгоджені. Тобто остаточного рішення комітету на сьогодні немає,
– заявив він.

Нардеп наголосив, що "передбачити певні строки, особливо під час обговорення закону, що має величезне соціально-суспільне навантаження, вкрай важко".

Законопроєкт про мобілізацію: коли зможуть ухвалити

  • 7 лютого Верховна Рада підтримала в першому читанні урядовий законопроєкт про посилення мобілізації. До законопроєкту ще подаватимуть правки. Законопроєкт було ухвалено без пропозицій комітету. За рішення проголосували 243 народних обранці, 12 – виступили проти.
  • Згодом народний депутат, секретар Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко припустив, що законопроєкт №10449 про мобілізацію та військовий вишкіл внесуть на розгляд у сесійну залу Верховної Ради для голосування орієнтовно у середині квітня.
  • Засідання Верховної Ради заплановане на 10 – 11 квітня. На ньому чиновники мають намір розглянути законопроєкт про мобілізацію. Однак станом на зараз не зрозуміло те, скільки ж часу знадобиться на ухвалення відповідного документа.
  • 3 квітня голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що законопроєкт про мобілізацію вже пройшов обговорення у Комітеті парламенту. За словами спікера Верховної Ради, зараз готується порівняльна таблиця до другого читання. Він навів 3 закони, які нещодавно ухвалив президент України. Стефанчук заявив, що зараз ведуть робота над четвертим законопроєктом.
  • Член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський розповів, що зараз секретаріат верстає таблицю, аби зрозуміти, де могли бути допущені різні неузгодженості, технічні помилки тощо.